Minister odwołała udział w konferencji nt. islamskiego radykalizmu

Muhammad Tahir ul-Qadri
Muhammad Tahir ul-Qadri
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Duńska minister ds. integracji powiedziała, że nie wystąpi na jednej scenie z muzułmańskim uczonym, który jest współtwórcą pakistańskich ustaw antybluźnierczych.

Minister integracji i spraw społecznych Karen Hækkerup (Socialdemokraterne) odwołała swój udział w konferencji po tym, jak dowiedziała się że jeden z uczestników był współtwórcą praw piętnujących „bluźnierców” w Pakistanie. Konferencję zorganizowała organizacja Danish Ethnic Youth Council i to na jej zaproszenie obok minister oraz szefa agencji bezpieczeństwa wewnętrznego PET Jakoba Scharfa wystąpić miał badacz islamu i polityk Muhammad Tahir ul-Qadri, przywódca organizacji Minhaj-ul-Quran. Hækkerup oświadczyła, że nigdy nie zgodziłaby się na udział w konferencji na temat radykalizmu politycznego i religijnego gdyby wiedziała, że ma w niej wziąć udział ul-Qadri. „Nie podoba mi się, że skojarzono moją osobę z poglądami tak dalekimi od moich poglądów”, powiedziała.

W 2010 roku Ul-Qadri zasłynął z powody fatwy przeciwko terroryzmowi, był też jednak doradcą pakistańskiego rządu w pracach nad ustawami antybluźnierczymi , na mocy których pod zarzutem spalenia Koranu aresztowano niedawno upośledzoną umysłowo dziewczynkę. Blogger gazety Jyllands-Posten Jaleh Tavakoli napisał: „Minhaj-ul-Quran, który ma wziąć udział w kopenhaskiej konferencji, jest zwolennikiem i aktywnym animatorem procesu islamizacji, której owocem jest prawo, na mocy którego dziewczynka znalazła się w śmiertelnym niebezpieczeństwie (…) Krótko mówiąc, był doradcą prawnym w procesie wprowadzania w Pakistanie szariatu oraz ustaw antybluźnierczych, które oznaczają śmierć dla wielu chrześcijan, ateistów i muzułmanów”.

Ul-Qadri gościł w Danii na 6-dniowej wizycie, w niedzielę przemawiał na Europejskiej Konferencji Pokojowej w Centrum Kongresowym Tivoli. Z powodu swego sprzeciwu wobec wykorzystywania Koranu do usprawiedliwiania terroryzmu w 2012 roku nominowany został do Pokojowej Nagrody Nobla. (r)

Oprac. GeKo na podst. Copenhagen Post, 6.09.2012

http://cphpost.dk/news/national/minister-cancels-appearance-anti-radicalism-conference

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook