„Miesiąc świadomości islamofobii” pod znakiem dżihadystów

islamofobia awarness
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Policja w Bedfordshire usunęła swojego tweeta promującego „Miesiąc świadomości islamofobii”, w którym użyła znaku podobnego do dżihadystów.

Policja tłumaczy się, że użyła go w dobrej wierze, a logo zostało przygotowane przez partnerów z Mend (Muslim Engagement and Development). Na obrazku znajduje się palec wskazujący w górę, znak tawhid. Co prawda Tawhid symbolizuje wiarę w ścisły monoteizm, ale często portretują się z nimi dżihadyści i islamscy radykałowie rozumiejąc go jako jednego Allaha, jedną Ummę, jedną interpretację Koranu.

Policja usunęła znak kampanii odbywającej się co roku, po protestach społeczności. Znaku nie zamierza mienić Mend, które twierdzi, że „nie rozważamy usuwania symboli takich jak krzyż (…) ponieważ były one często nadużywane przez skrajną prawicę i neonazistowskie ruchy”. Ich zdaniem kampania ta ma poparcie tysięcy brytyjskich muzułmanów i są zaskoczeni reakcją policji.

Jednak Mend samo jest producentem „islamofobii”. Mend popierało pozwolenie brytyjskim muzułmanom na udział w walce w Syrii bez ryzykowania późniejszych oskarżeń. Szef komunikacji organizacji Azad Ali, który popierał zabijanie brytyjskich żołnierzy w Iraku. Mend promowało także kaznodziejów nienawiści. Sama organizacja odcina się od dżihadystów Państwa Islamskiego (j)

źródło: Daily Mail

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook