Merkel o multikulturalizmie

angela-merkel_17
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

W środę, 3 listopada kanclerz Angela Merkel broniła ostatnich komentarzy na temat tego, że multikulturalizm zawiódł, mówiąc, że różnorodność uczyniła Niemcy silniejszymi, lecz imigranci muszą zostać lepiej zintegrowani.

„Co chcę powiedzieć to to, że przez lata, przez dekady istniało podejście, że integracja nie była tematem, który trzeba poruszać, że ludzie będą żyli obok siebie i problem rozwiąże się sam” powiedziała Merkel.

„Okazało się to nieprawdą. Co w rzeczywistości jest potrzebne to wysiłek zarówno polityczny, jak i społeczeństwa jako całości, aby integracja mogła się wydarzyć. Różnorodność w społeczeństwie jest czymś co zawsze czyniło nasz kraj silniejszym”.

Wypowiadając się po przeprowadzonym jednodniowym szczycie na temat integracji, Merkel powiedziała, że imigranci i ich potomkowie muszą mówić po niemiecku, aby odgrywać  rolę w społeczeństwie i dorastać do niemieckich „wartości”.

angela-merkel_17„Jest to coś co widzę jako przeciwieństwo tego, co miałam na myśli przez multikulturalizm”, wyjaśniła reporterom 56-letnia, konserwatywna Merkel.

Merkel wzniosła wrzawę 16 października, kiedy wypowiedziała się, że do tej pory podejmowane w Niemczech wysiłki zmierzające ku multikulturalizmowi „totalnie zawiodły”.

Nastąpiło to po tygodniach gorącej debaty wywołanej przez ogromną popularność książki napisanej przez byłego Członka Zarządu Banku Centralnego Thilo Sarrazina, w której twierdzi, że imigranci, a w szczególności muzułmanie, czynią Niemcy „głupszymi”.

Środowy szczyt poświęcony lepszemu zintegrowaniu z Niemcami 16 milionów ludzi „z imigrancką przeszłością” jest czwartym tego typu wydarzeniem od 2006 roku, ale ten przyciągnął większą uwagę w skutek uwag Sarrazina.

Uczestniczyło w nim około 120 osób – ministrów, członków organizacji imigranckich, a także reprezentantów środowisk związanych z gospodarką, nauką, mediami, sportem, związkami zawodowymi i wyznaniowymi.
Angela Merkel powiedziała zgromadzonym, że Niemcy mają przed sobą dużo pracy, biorąc pod uwagę, że dzieci z domów imigrantów mają dwa razy większą szansę na niedokończenie edukacji niż inne dzieci.

Przede wszystkim kładzie się nacisk na poprawę znajomości języka niemieckiego, który ma zwiększyć szanse imigrantów na rynku pracy.

Rząd zapowiada, że wyda 400 mln euro do roku 2014 na poprawę znajomości języka niemieckiego wśród dzieci imigrantów, aby mogły one potem osiągać lepsze wyniki w szkole.

Merkel chce także zwiększyć liczbę imigrantów i ich rodzin pracujących w urzędach i policji. Pomóc imigrantom ma również honorowanie ich kwalifikacji zdobytych poza granicami Niemiec.
W ubiegłym tygodniu gabinet Merkel przyjął nowe projekty ustaw przeciwko wymuszonym małżeństwom i twarde restrykcje wobec imigrantów, którzy odmawiać będą integracji ze społeczeństwem, na przykład poprzez wprowadzenie kar za nie uczęszczanie na „kursy integracyjne”.

„W tym kraju setki tysięcy ludzi z całego świata są dobrze zintegrowani ze społeczeństwem. Dzisiejszy szczyt na temat integracji powinien dać imigrantom odwagę do naśladowania” powiedziała Merkel lokalnemu, francuskiemu dziennikowi Passauer Neue Presse.

(mk)
Tłumaczenie: JK
Źródło: http://www.france24.com/en/20101103-merkel-defends-multiculturalism-has-failed-comments

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze