Merkel: nie lekceważmy przemocy wśród młodych muzułmanów

merkel
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

W wywiadzie dla niemieckiego tygodnika „Bild am Sonntag” kanclerz Angela Merkel powiedziała, że błędem byłoby lekceważenie statystyk dowodzących, iż religijna muzułmańska młodzież w Niemczech ma większe skłonności do przemocy niż reszta populacji.

merkel

„To jest duży problem i możemy o tym rozmawiać otwarcie bez wywoływania podejrzeń o ksenofobię” – powiedziała Merkel w niedzielnym wywiadzie.

Z drugiej strony kanclerz ostrzega przed automatycznym łączeniem religii z przemocą. Widzi ona raczej przyczynę tego zjawiska w braku perspektyw. „Tym, co najbardziej pomaga, jest edukacja, edukacja i jeszcze raz edukacja. (…) Nasze państwo daje wiele możliwości, ale odpowiedzialność spoczywa głównie na rodzicach i nie można jej zrzucać na szkoły czy państwo” – dodaje.

Tymczasem Thilo Sarrazin, lewicowy członek zarządu banku centralnego, który wywołał całą dyskusję, otrzymał wsparcie ze strony lidera partii SPD Sigmara Gabriela. „Myślę, że doświadczamy większości z tego, co on opisuje [w książce – przyp. red.]. Nie mam żadnych wątpliwości” – powiedział Gabriel.(db)

JW na podst. Deutsche Welle

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook