Mediacje w Jemenie

jemen-protest
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Prezydent Jemenu Ali Abd Allah Salah zgodził się dzisiaj na plan mediatorów z państw Rady Współpracy Zatoki Perskiej, przewidujący przekazanie władzy wiceprezydentowi i utworzenie nowego rządu, kierowanego przez dotychczasową opozycję.

– Prezydent z zadowoleniem wita wysiłki naszych braci z Rady Współpracy Zatoki Perskiej, zmierzające do rozwiązania obecnego kryzysu w Jemenie – głosi oświadczenie, wydane przez kancelarię Salaha. W dokumencie tym podkreślono, że prezydent „nie ma żadnych zastrzeżeń do pokojowego przekazania władzy w ramach konstytucji”.

Wcześniej tego dnia agencja AFP informowała, że jemeńscy demonstranci odmówili przystąpienia do rozmów z władzami w Sanie o ustąpieniu prezydenta. – Nie jesteśmy zaangażowani w żadne porozumienie negocjowane pomiędzy władzami a opozycją, które nie spełnia naszego głównego żądania: obalenia reżimu ze wszystkimi jego symbolami – oświadczył Adel al-Rabii, przywódca demonstrantów protestujących w Sanie od 21 lutego. Zaznaczył, że mówi w imieniu wszystkich młodych manifestantów, również w innych miastach kraju.

Państwa Rady Współpracy Zatoki Perskiej, które w niedzielę wznowiły mediacje w sprawie kryzysu w Jemenie, zażądały by Salah ustąpił z urzędu i oddał władzę wiceprezydentowi generałowi Abd Rabiemu Mansurowi Hadiemu.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze