Meczet jako socjalistyczna kiełbasa wyborcza

4
| 15 komentarzy|
image_pdfimage_print

Thibaud Viguier z Partii Socjalistycznej obiecał podarować meczetowi ziemię za darmo jeśli uda mu się zdobyć posadę burmistrza w Beauvais. 

4

Przytoczony poniżej tekst pochodzi z muzułmańskiej strony Islamic Website in France 

„Wygląda na to, że Viguier jest pewien zwycięstwa. Już dziś ogłasza swoje priotytety, które ma zamiar wdrożyć w trakcie pierwszych 500 dni swojej kadencji. Wśród nich wymienia również darmową ziemię w korzystnej lokalizacji pod budowę meczetu dla miejscowej wspólnoty muzułmańskiej.

Viguier zdaje sobie sprawę, że muzułmański elektorat jest głęboko rozczarowany rządami socjalistów. Projekty określane jako „islamofobiczne”, ataki na Manuela Vallsa (Ministra Spraw Wewnętznych) oraz wprowadzenie do szkół „genderyzmu”, ochłodziły zapał pochodzących z krajów Maghrebu muzułmanów do głosowania na lewicę, z którą byli tradycyjnie związani.

Jednak na poziomie wyborów lokalnych sprawy wyglądają nieco inaczej. Aby zacząć się liczyć, muzułmanie muszą się zorganizować. Możliwość otrzymania za darmo ziemi pod budowę wielkiego meczetu jest kusząca, co jednak oferują konserwatyści z Unii na rzecz Ruchu Ludowego, UMP ? Politycy zdają sobie sprawę, że muzułmanie nie oddadzą swoich głosów za darmo. Teraz okaże się czy kandydaci są dobrymi strategami”.

W komentarzach muzułmanów pod tekstem czytamy m.in.: „W moim mieście dzieje się to samo – jeden z kandydatów obiecuje budowę meczetu, niektórzy z kandydatów sami są muzułmanami. Z czasem zobaczymy, czy dotrzymają swoich obietnic. Co więcej, mamy już meczet, tylko nie podoba nam się za bardzo, ponieważ jest bardzo „salaf”.

* * *

5

Od redakcji: Warto przypomnieć, że Beauvais to miasto sławne z jednej z najpiękniejszych katedr francuskiego gotyku, o najwyższym sklepieniu gotyckim na świecie (48 m).

Tłumaczenie: GB
Źródło: www.vladtepesblog.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze