McDonald’s przeprasza muzułmankę

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Muzułmance odmówiono wstępu do restauracji McDonald’s w Londynie ponieważ nie chciała zdjąć hidżabu.

Sieć restauracji przeprosiła za incydent po tym jak anonimowy przyjaciel „poszkodowanej” umieścił nagranie incydentu na Twitterze. Zajście miało miejsce w dzielnicy Holloway. Ochroniarz poprosił muzułmankę o zdjęcie hidżabu, dziewczyna odmówiła, a następnie wyjęła telefon, by sfilmować zajście. Na nagraniu można zobaczyć jak pracownik restauracji zagradza młodej kobiecie drogę i kilkukrotnie prosi ją o usunięcie nakrycia głowy. W odpowiedzi dziewczyna pyta dlaczego nie może wejść, na co mężczyzna odpowiada: „Chodzi tylko o to, żebyś to zdjęła”. Dalej na nagraniu widać jak muzułmanka odpowiada: „Nie chodzi tylko o to, żebym to zdjęła. Noszę chustę z powodów religijnych i nie wstydzę się tego. Stanę w kolejce i dostanę jedzenie, na które mam ochotę, ponieważ to nie jest w porządku”.

W rozmowie z dziennikiem „The Guardian” młoda kobieta powiedziała: „W końcu również i mnie się to przytrafiło, jak wielu innym hidżabitkom. Widziałam wiele podobnych filmików i w końcu spotkało mnie to samo. Nie mogłam w to uwierzyć. Mój przyjaciel był zaszokowany i przestraszony. Jego zdaniem to była ryzykowna sytuacja. Kiedy już miałam to za sobą, uświadomiłam sobie jakie groziło mi niebezpieczeństwo. To nie jest jednorazowa sytuacja. Już nigdy nie wejdę do McDonalda”.

Sieć restauracji “nie prowadzi polityki, która ogranicza lub zakazuje wstępu na teren restauracji osób noszących hidżab lub inne stroje religijne – powiedziała rzeczniczka McDonalda. – Mile widziani są przedstawiciele wszystkich religii. Pragnę przeprosić klientkę i zapewnić, że taka sytuacja nigdy się nie powtórzy. Traktujemy tę sprawę bardzo poważnie ”.

Borsuk na podst.: https://www.dailysabah.com

 

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook