Maturzysta – terrorysta

Jihad Jane
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Mohammed Hassan Khalid, 18-letni amerykański student, jest prawdopodobnie najmłodszą jak dotąd osobą oskarżoną o terroryzm. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Khalid przyznał się do spiskowania w celu udzielenia pomocy terrorystce znanej jako „Dżihad Jane”, która planowała zabójstwo szwedzkiego rysownika Larsa Vilksa. Chłopak przyjechał z Pakistanu do USA w 2008 roku i zamieszkał wraz z rodziną w Baltimore. Jako wybitny uczeń, po maturze zdobył prestiżowe stypendium w Johns Hopkins University.

Według prokuratury Khalid już w wieku 15 lat zaczął komunikować się online z różnymi dżihadystami z USA, Irlandii, Południowej Azji. Jedną z tych osób była Colleen R. LaRose z Filadelfii, która przybrała pseudonim “Dżihad Jane”. LaRose przyznała się do planowania zabójstwa Larsa Vilksa, autora karykatury przedstawiającej Mahometa jako psa.

Władze amerykańskie uznają sprawę „Dżihad Jane” za niezwykłą, ponieważ oskarżoną jest Amerykanka o blond włosach i zielonych oczach, która przechwalała się, że jej wygląd i amerykański paszport pomogą jej działać bez wzbudzania podejrzeń.

PJ
Źródło: http://www.reuters.com/article/2012/05/04/us-jihadjane-idUSBRE8431GJ20120504

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze