Matka Teresa obraża muzułmanów

Matka teresa i Papież Jan Paweł II
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Muzułmanie z albańskiego miasta Peja są niezadowoleni z decyzji rady miasta zezwalającej na postawienie pomnika Matki Teresy przez społeczność albańską z USA.

Muzułmańskie Forum Młodzieżowe zgłosiło się z prośbą do burmistrza, żeby wycofał decyzję, twierdząc, że jest ona obrazą dla miasta, które zamieszkane jest w 98% przez muzułmanów. Grupa twierdzi, że zebrała już dwa tysiące podpisów przeciwko pomnikowi.

„Ta decyzja władz to skutek lobbingu i finansowania przez Kościół Katolicki i Opus Dei”, powiedział jeden z członków ugrupowania. Uważa on tę decyzję za plan chrystianizacji przestrzeni publicznej w Kosowie. Poza tym Matka Teresa, zdaniem muzułmańskiej młodzieżówki, nie była ani prawdziwą Albanką, ani nie pochodziła z Kosowa.

Matka teresa i Papież Jan Paweł II

Burmistrz Ali Berisha uważa jednak, że praca Matki Teresy dla biednych i umierających przekracza wszystkie religijne podziały. „Uważam, że nie powinno być religijnych powiązań z tym zagadnieniem, ale tylko humanitarne”, powiedział gazetom. Sprawę pomnika, jak twierdzi, przedyskutował z islamskimi władzami religijnymi i nie usłyszał sprzeciwu.

Matka Teresa urodziła się w Skopje, które wówczas było częścią Imperium Osmańskiego. Była najmłodszym dzieckiem rodziny pochodzącej ze Szkoderu w północnej Albanii.(p)

Oprac. AX

balkaninsight.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze