Maroko: sześciu aresztowanych pod zarzutem planowania zamachów

Terrorysta
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Siły bezpieczeństwa Maroka aresztowały sześciu miejscowych obywateli pod zarzutem planowania zamachów w kraju i poza jego granicami – poinformowało marokańskie MSW. Miejsca ani terminu zatrzymania nie podano.

TerrorystaWedług opublikowanego przez oficjalną marokańską agencję prasową MAP komunikatu resortu spraw wewnętrznych, aresztowani to specjaliści od materiałów wybuchowych, którzy planowali użycie ich w atakach na terenie nie wymienionych z nazwy krajów. Planowali również wykorzystanie samochodów-pułapek w zamachach przeciwko zagranicznym interesom w Maroku oraz przeciwko marokańskim instytucjom i agendom bezpieczeństwa.

Przestępcza siatka była ponadto „aktywna w cyberterroryzmie” – głosi komunikat, nie precyzując szczegółów tej aktywności.

„Członkowie siatki zdobyli znaczne doświadczenie w wytwarzaniu materiałów wybuchowych i planowali wykorzystanie ich w aktach sabotażu w kilku międzynarodowych centrach, jak też na terytorium kraju” – podało MSW.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze