Manifestacja przed 94. rocznicą masakry Ormian

Ludobójstwo Ormian
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Ponad pięć tysięcy Ormian zebrało się w centrum Erywania w przeddzień 94. rocznicy masakry w ostatnich latach Imperium Osmańskiego. Apelowali do prezydenta USA Baracka Obamy, aby uznał masakrę za ludobójstwo.

Manifestanci, głównie młodzież z zapalonymi pochodniami, spalili na głównym placu miasta flagę turecką. Potem skierowali się pod pomnik ofiar ludobójstwa. Główne uroczystości odbędą się w piątek w obecności prezydenta Serża Sarkisjana.

Wielu uczestników niosło flagi krajów, które uznały rzeź Ormian w 1915 roku za ludobójstwo – Kanady, Francji, Polski, Szwajcarii.

Ludobójstwo Ormian
Ludobójstwo Ormian

Uczestnicy demonstracji wyrażali nadzieję, że Obama dotrzyma obietnicy w piątek, 24 kwietnia, w dniu, gdy prezydenci amerykańscy tradycyjnie składają deklaracje na temat masakry Ormian. Do tej pory unikali używania określenia „ludobójstwo”, aby nie drażnić Turcji – natowskiego sojusznika.

– Jestem na 99% pewien, że Obama nie użyje słowa ludobójstwo – powiedział ormiański analityk Aleksandr Isandrian.

Dodał, że Obama chce pomóc procesowi normalizacji stosunków turecko-armeńskich i dlatego nie będzie chciał zaogniać sytuacji.

Więcej na: wp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze