Małżeństwa nieletnich są możliwe w UK

musli
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Imamowie w niektórych meczetach w Wielkiej Brytanii zgadzają się udzielać ślubu nieletnim.
musli

Dwoje dziennikarzy z programu „Exposure” telewizji ITV zadzwoniło, udając muzułmanów, do 56 meczetów, żeby zapytać, czy czternastoletnia dziewczynka będzie mogła tam wziąć ślub. Dwie trzecie imamów odmówiło udzielenia ślubu, a wielu z nich jasno dało do zrozumienia, że uważają ten pomysł za odrażający. Natomiast osiemnastu zapytanych zgodziło się.

Dziennikarka zadzwoniła miedzy innymi do meczetu Al Quba i Shahporan Islamic Centre w Manchesterze, podając się za samotną matkę, która chce, aby jej czternastoletnia córka zawarła islamskie małżeństwo, zwane nikah. Imam z tego popularnego meczetu, do którego uczęszcza tysiąc wiernych, powiedział jej, że „nie będzie problemu”. Przedstawicieli meczetu i ośrodka islamskiego oraz wspomnianego imama poproszono o komentarz, ale nikt z zapytanych nie udzielił programowi odpowiedzi.

Co roku w Wielkiej Brytanii około czterysta uczennic – głównie dziewczęta ze społeczności południowoazjatyckich – jest zmuszanych do małżeństwa, jak wynika z oficjalnych danych rządowych. Według oficjalnych statystyk zdecydowana większość przymusowych małżeństw brytyjskich dzieci jest zawierana za granicą. Ale eksperci w tej dziedzinie poinformowali program „Exposure”, że dzieci już w wieku 10 lat są zmuszane do małżeństwa również na terenie Wielkiej Brytanii.

Kobieta przedstawiająca się jako Meera powiedziała, że wzięła ślub w Wielkiej Brytanii, kiedy miała 15 lat. Wyznała dziennikarzom programu, że to doświadczenie jest dla niej tak druzgocące, że do tej pory nie jest w stanie o tym opowiedzieć przyjaciołom ani rodzinie. Od 40 lat pozostaje uwięziona w przymusowym małżeństwie.

Tłumaczenie Agaxs

Źródło: www.itv.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze