Mały poczet wielkich islamofobów

Adams, Russell, Churchill, Tocqueville
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Bob Taylor

Apologeci islamu nieustannie przypominają nam, że  islam jest “religią pokoju”. Najwidoczniej niektórzy z największych myślicieli w historii tego nie zrozumieli.

Wydaje nam się zazwyczaj, że wojna z islamskim terroryzmem zaczęła się z dniem ataku na World Trade Center 11 września 2001r. Wystarczy jednak trochę poszperać w archiwach historii, aby odkryć, że świat zachodni boryka się z zawiłościami bliskowschodnimi i samym islamem od stuleci, o czym świadczą najwięksi stratedzy i filozofowie naszych czasów.

Oto ich wypowiedzi.

1. Bertrand Russell (1872 – 1970), filozof: „Bolszewizm łączy w sobie zarówno cechy charakterystyczne dla Rewolucji Francuskiej jak i islamu. Marks nauczał, że komunizm skazany jest na to, by zaistnieć; to powoduje postawy takie jakie mieli pierwsi uczniowie Mahometa. Spośród religii, bolszewizm należy raczej porównywać do mahometanizmu niż do chrześcijaństwa czy buddyzmu. Chrześcijaństwo i buddyzm są przede wszystkim religiami osobistymi, pełnymi mistycznych doktryn i umiłowania kontemplacji. Natomiast mahometanizm i bolszewizm są praktyczne, społeczne, pozbawione pierwiastka duchowego i nastawione na podbój świata.”

2. Winston Churchill (1874 – 1965), premier Wielkiej Brytanii:  “Jakże okrutne przekleństwo mahometanizm rzuca na swoich wyznawców! Poza fanatycznym szaleństwem, istnieje także przepełniona strachem fatalistyczna apatia. Nieobliczalne zwyczaje, niechlujna agrokultura, niemrawy handel i brak własności prywatnej pojawia się zawsze tam, gdzie rządzą lub żyją zwolennicy proroka. Zdegradowana zmysłowość pozbawia życie wdzięku i wytworności; zaraz obok godności i nienaruszalności. Muzułmanie jako jednostki mają wspaniałe właściwości. Niemniej wpływ religii paraliżuje rozwój społeczny wszystkich tych, którzy ją wyznają. Nie ma na świecie większej siły wstecznej. Mahometanizm daleki jest od wygaśnięcia; jest wojującą i nawracającą na wiarę religią.”

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

3. Theodore Roosevelt (1858 — 1919), prezydent USA:  “Gdziekolwiek dominowali mahometanie, gdziekolwiek chrześcijanie nie byli się w stanie im oprzeć z pomocą miecza, koniec końców chrześcijaństwo znikało. (Tak samo jak żydzi, buddyści, zoroastrianie …).”

4. Alexis de Tocqueville (1805 – 1859), historyk: “W dużej mierze przestudiowałem Koran. Z tej lekcji wyszedłem z przekonaniem, że na świecie niewiele jest religii tak śmiertelnie niebezpiecznych dla człowieka, jak nauki Mahometa. Mniemam, że są one głównym źródłem dekadencji widocznej dziś w świecie muzułmańskim. Moim zdaniem tendencje społeczne i polityczne, jakie z nich wypływają, rodzą poważne obawy i dlatego są one bardziej przejawem dekadencji niż postępu w odniesieniu do samego pogaństwa”.

5. John Quincy Adams (1767 – 1848), prezydent USA: “W VII w. podróżny Arab z rodu Hagar (tj, Mahomet), Egipcjanin, łącząc moc transcendentalnego geniuszu z nadnaturalną energią fanatyka i kłamliwym duchem oszusta, ogłosił siebie posłańcem nieba i przyniósł spustoszenie i iluzję na ogromną część ziemi. Adaptując wzniosłą koncepcję prawa mojżeszowego, doktrynę jedynego Boga wszechmogącego, w sposób nierozlewany połączył z nią zuchwałe i błędne założenie, że on sam jest prorokiem i apostołem. Adaptując objawienie Jezusa; wiarę i nadzieję w życie wieczne oraz przyszłe odkupienie, poniżył je poprzez sprowadzenie systemu nagród i kar wypływających z jego religii, do roli gratyfikacji seksualnej. Ogłosił częścią swojej religii eksterminację i wojnę przeciwko całej rasie ludzkiej.

Kwintesencją jego doktryny jest przemoc i żądza w wynoszeniu brutalnej strony natury ludzkiej ponad duchową. Dopóty bezwzględne i rozpustne dogmaty fałszywego proroka będą dostarczać wzoru dla ludzkiego zachowania, dopóki nie będzie pokoju na ziemi ani dobra w stosunku do bliźniego”.

6. George Bush, biblista (1776 – 1859): “Mahomet z natury był okrutny. Naumyślnie czynił to, co inni czynili pod wpływem impulsu. Ambicja, która każe myśleć i żyć człowiekowi w określony sposób, jest największą z ludzkich zbrodni. Kropla krwi przelana w imię Boga jest więcej warta niż dwa miesiące postu i modlitw. Ktokolwiek polegnie w bitwie, jego winy będą odpuszczone… a utrata kończyn zostanie zrekompensowana przez skrzydła anielskie. Nienawiść do chrześcijan i żydów jest zaszczepiana od dziecka w ich sercach”. Profesor

7. Thomas Jefferson (1743 – 1826), prezydent USA:  “(Piractwo) zostało utworzone na prawach proroka, gdyż zostało zapisane w Koranie: wszystkie narody, które nie uznają zwierzchnictwa (islamu) są grzeszne; prawem i obowiązkiem [muzułmanów] jest prowadzenie wojen przeciwko im [innowiercom] oraz branie ich do niewoli, a także że każdy muzułmanin, który zginie w walce na pewno pójdzie do nieba”.

8. John Wesley, założyciel kościoła Metodystów (1703 –1791): “Od kiedy islam pojawił się na świecie, jego wyznawcy (…) byli jak wilki i tygrysy dla innych nacji, rozszarpując wszystko to, co wpadło w ich bezwzględne szpony. Taka była i jest po dziś dzień wściekłość, furia i zemsta tych niszczycieli gatunku ludzkiego.

Bob Taylor jest podróżnikiem, byłym żołnierzem Marines

Adams, Russell, Churchill, Tocqueville

———————————–

Tłumaczenie: Jagoda Gwizd

http://communities.washingtontimes.com/neighborhood/political-potpourri/2012/oct/9/great-thinkers-world-and-their-warnings-about-isla/

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook