Malezja: W stronę usankcjonowania pedofilii

pedofilia-islam
| 25 komentarzy|
image_pdfimage_print

Decyzja jednego z malezyjskich stanów dopuszczająca małżeństwa dzieci wywołała w środę oburzenie obrońców praw człowieka. Nowe przepisy dopuszczają małżeństwo muzułmanek poniżej 16 roku życia.


Decyzja islamskiej rady religijnej w południowym stanie Malacca, została podjęta jako próba radzenia sobie z seksem przedmałżeńskim i porzucaniem dzieci. Minister Mohammad Ali Rustam potwierdził, że małżeństwo, dla którego obecnie minimalny wiek wynosi 16 lat dla dziewcząt i 18 dla chłopców, będzie mogło być zawarte przez osoby młodsze za zgodą rodziców.

– Małżeństwo dzieci równa się pedofilii. Nie powinniśmy akceptować małżeństw dzieci – powiedziała Ivy Josiah przewodnicząca Organizacji Pomocy Kobiet.

Dla Ali Rustama to ruch chroniący przed cudzołóstwem i narodzinami dzieci w rodzinach niepełnych. Rządowy raport mówi o 174 muzułmankach, które w pierwszej połowie roku urodziły dzieci poza związkiem małżeńskim. Wszystkie poniżej 20-ego roku życia.

Josiah uważa, że ten ruch pozbawi dzieci edukacji i prawa wyboru partnera. – To reakcja to działanie odruchowe i regresywne. To jest cofanie się w czasie. Ten człowiek powinien zrezygnować – mówi o ministrze Josiah.
Podobnego zdania jest Shahrizat Abdul Jalil, minister do spraw kobiet, rodziny i rozwoju społeczności, która powiedziała, że małżeństwo dzieci jest moralnie i społecznie nieakceptowane. – Nakładanie obowiązków i odpowiedzialności jakie wiążą się z rodzicielstwem na dzieci, może pozbawić je ich możliwości pełnego i harmonijnego rozwoju – powiedziała minister.

W Malezji 60% populacji spośród 28 milionów stanowią muzułmanie, którzy podlegają prawu szariatu, działającemu równolegle do świeckiego systemu prawa.

AX na podst. World News Australia

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze