Malezja: W stronę usankcjonowania pedofilii

pedofilia-islam
| 25 komentarzy|
image_pdfimage_print

Decyzja jednego z malezyjskich stanów dopuszczająca małżeństwa dzieci wywołała w środę oburzenie obrońców praw człowieka. Nowe przepisy dopuszczają małżeństwo muzułmanek poniżej 16 roku życia.


Decyzja islamskiej rady religijnej w południowym stanie Malacca, została podjęta jako próba radzenia sobie z seksem przedmałżeńskim i porzucaniem dzieci. Minister Mohammad Ali Rustam potwierdził, że małżeństwo, dla którego obecnie minimalny wiek wynosi 16 lat dla dziewcząt i 18 dla chłopców, będzie mogło być zawarte przez osoby młodsze za zgodą rodziców.

– Małżeństwo dzieci równa się pedofilii. Nie powinniśmy akceptować małżeństw dzieci – powiedziała Ivy Josiah przewodnicząca Organizacji Pomocy Kobiet.

Dla Ali Rustama to ruch chroniący przed cudzołóstwem i narodzinami dzieci w rodzinach niepełnych. Rządowy raport mówi o 174 muzułmankach, które w pierwszej połowie roku urodziły dzieci poza związkiem małżeńskim. Wszystkie poniżej 20-ego roku życia.

Josiah uważa, że ten ruch pozbawi dzieci edukacji i prawa wyboru partnera. – To reakcja to działanie odruchowe i regresywne. To jest cofanie się w czasie. Ten człowiek powinien zrezygnować – mówi o ministrze Josiah.
Podobnego zdania jest Shahrizat Abdul Jalil, minister do spraw kobiet, rodziny i rozwoju społeczności, która powiedziała, że małżeństwo dzieci jest moralnie i społecznie nieakceptowane. – Nakładanie obowiązków i odpowiedzialności jakie wiążą się z rodzicielstwem na dzieci, może pozbawić je ich możliwości pełnego i harmonijnego rozwoju – powiedziała minister.

W Malezji 60% populacji spośród 28 milionów stanowią muzułmanie, którzy podlegają prawu szariatu, działającemu równolegle do świeckiego systemu prawa.

AX na podst. World News Australia

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook