Malezja: skazani na 5 lat za podpalenie kościoła

Podpalny kosciół, Kuala Lumpur, Malezja
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Na pięć lat więzienia skazał dziś sąd w Malezji dwóch braci wyznania muzułmańskiego za podpalenie protestanckiego kościoła. Wyrok nie jest prawomocny i skazani mogą składać apelację.

Podpalny kosciół, Kuala Lumpur, Malezja
Podpalny kosciół, Kuala Lumpur, Malezja

W styczniu tego roku, gdy muzułmanów w Malezji wzburzył wyrok sądu pozwalający niemuzułmanom używać słowa „Allah”, doszło do szeregu ataków na świątynie różnych wyznań. Incydent, za który skazano dwóch braci był pierwszym z tej serii.

Obaj mężczyźni, Malajowie w wieku dwudziestu kilku lat, twierdzili, że są niewinni i byli tylko świadkami podpalenia. Sędzia jednak dopatrzył się niejasności w ich zeznaniach.

– Przynieśliście wstyd społeczeństwu i krajowi. Przesłanie z tej sali sądowej musi być głośne i jasne – oznajmił sędzia skazanym.

Jedenaście świątyń – w tym trzy meczety, dwa muzułmańskie domy modlitwy oraz świątynia sikhijska – zostały zaatakowane w styczniu po werdykcie sądu, który orzekł, że niemuzułmanie mogą używać słowa „Allah” na określenie Boga. Orzeczenie poruszyło wielu Malezyjczyków – wyznawców islamu, którzy uważają, że pozwolenie chrześcijanom na używanie słowa „Allah” może wprowadzać w błąd niektórych muzułmanów skłaniając ich do zmiany wiary.

Więcej na: onet.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook