Malezja: Niezidentyfikowani sprawcy podpalili kościół

uszkodzony-kosciol-w-kuala-lumpur
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Niezidentyfikowani sprawcy podpalili kościół w stolicy Malezji, Kuala Lumpur – poinformowały malezyjskie władze. Jak informuje AP, atak może mieć związek ze narastającym sporem, toczącym się wokół używania słowa Allah przez nie-muzułmanów.
uszkodzony-kosciol-w-kuala-lumpur
Do zdarzenia doszło w czwartek tuż po północy w Kuala Lumpur. Zniszczone zostało jedno z pięter budynku, ale bez szkody dla sali głównej. Nie było ofiar.

Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie. Podejrzewa się celowe działanie.

Według świadków dwóch sprawców podjechało do wejścia do kościoła na motorze i wrzuciło do środka obiekt przypominający koktajl Mołotowa. Dolne piętro trzykondygnacyjnego budynku spaliło się w 90 proc.

W ubiegłym tygodniu malezyjski rząd zgłosił apelację do wyroku sądu, który orzekł, że katolicka gazeta Herald może wykorzystywać słowo Allah dla nazwania chrześcijańskiego Boga.

Słowo to jest powszechne np. pośród anglojęzycznych malezyjskich chrześcijan ze stanów Borneo, Sabah i Sarawak.

Malezja liczy 28 mln mieszkańców, głównie wyznających islam. Kwestia językowa wywołała napięcia między malajską większością, a mniejszościami chińską i indyjską, wyznającymi szereg innych religii, w tym chrześcijaństwo, hinduizm i buddyzm.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze