Malezja: muzułmańskie pismo przeprasza za profanację hostii

hostia1
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Władze Kościoła katolickiego w Malezji przyjęły przeprosiny zamieszczone w muzułmańskim miesięczniku, którego dziennikarze dopuścili się profanacji konsekrowanej hostii.

W maju ubiegłego roku, mężczyźni udając katolików, przyjęli Komunię św. podczas Mszy. Później wyjęli opłatek z ust i sfotografowali go. Zdjęcie to wraz z artykułem zamieścili w malajskojęzycznym piśmie ,,Al-Islam”.

Na popularnej malezyjskiej stronie internetowej Utusan Karya w miniony piątek ukazały się oficjalne przeprosiny. ,,Artykuł niechcący uraził uczucia chrześcijan, szczególnie katolików. Nie było zamieram pisma szydzić z religii chrześcijańskiej, ani bezcześcić domu modlitwy” – napisano w oświadczeniu.

Mimo wcześniejszych nacisków Kościoła katolickiego, władze Malezji odmówiły ukarania winnych profanacji. Metropolita Kuala Lumpur abp Murphy Pakiam podkreślał jednak, że jeśli pismo oficjalnie przeprosi za to, co zrobiło, Kościół nie będzie dalej interweniował w tej sprawie.

Więcej na: gazeta.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze