MAEA chce od Iranu ws. planów nuklearnych

prezydent-iranu-na-terenie-instalacji-nuklearnych
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) oznajmiła we wtorek, że chce, aby Iran wyjaśnił swoje plany zbudowania 10 ośrodków wzbogacania uranu, o których ogłosiły w niedzielę media.

prezydent-iranu-na-terenie-instalacji-nuklearnych
Jak wskazała MAEA, Iran nie informował jeszcze bezpośrednio agencji o swojej decyzji. Z tego powodu będzie ona zabiegać, by Teheran wyjaśnił swą deklarację budowy ośrodków wzbogacania uranu.

Media irańskie podały w niedzielę, że rząd tego kraju zlecił rozpoczęcie prac w pięciu miejscach już wybranych pod budowę nowych zakładów wzbogacania uranu, a także rozpoczęcie poszukiwań lokalizacji dla kolejnych pięciu ośrodków. Prace nad ośrodkami, których lokalizacja została ustalona, powinny rozpocząć się w ciągu dwóch miesięcy.

Według telewizji nowe zakłady będą takiej samej wielkości jak kompleks w Natanzie, w środkowym Iranie, który działa już od kilku lat.

Ogłoszenie przez Iran planów budowy nowych ośrodków skrytykowały w ostatnich dniach Stany Zjednoczone, Niemcy oraz szef unijnej dyplomacji Javier Solana.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze