Macron zapowiada walkę z politycznym islamem

Muzułmanie na Champs-Elysees w Paryżu (flickr.com)

Prezydent Francji Emmanuel Macron wystąpił wczoraj (18.02) ostro przeciwko islamistom i działaniom obcych krajów przysyłających duchownych i nauczycieli do Francji.

Od 12 lat mówimy o islamie bez politycznej poprawności i bez demonizowania. Wesprzyj nas byśmy mogli dalej działać.  >>Wspieram<<


Do tej pory Macron nie zajmował stanowiska w coraz bardziej palącej kwestii ryzyka „separatyzmu” związanego z działalnością politycznego islamu. Teraz chce położyć kres systemowi, w którym Algieria, Maroko i Turcja wysyłają imamów, by nauczali francuskich muzułmanów we francuskich meczetach.

Nie możecie mieć tureckiego prawa na francuskiej ziemi. Tak być nie może

Według prezydenta około 300 imamów jest corocznie wysyłanych z tych krajów. W roku 2020 będą to ostatnie takie liczby, zapowiada. Skończy także z przyjmowaniem z tych krajów nauczycieli rodzimych języków, którzy uczą potem we francuskich szkołach uczniów stamtąd pochodzących.

„Nie pozwolę żadnemu krajowi, jaki by nie był, karmić separatyzmu – powiedział Macron na spotkaniu w tzw. trudnej dzielnicy w Miluzie. – Nie możecie mieć tureckiego prawa na francuskiej ziemi. Tak być nie może”.

Republika Francuska zaczyna teraz akcję odzyskiwania “zakazanych” dzielnic, co ma polegać na ukrócaniu islamistycznych reguł w meczetach, domach modlitw, na pozaszkolnych zajęciach i w klubach sportowych.

Macron planuje też kontrolowanie finansowania zagranicznego dla tych miejsc. Jednocześnie francuski prezydent wielokrotnie przestrzegał przed traktowaniem wszystkich muzułmanów jako zwolenników politycznego islamu.

Prezydent Francji zapowiedział wzmocnienie obecności policji w tych dzielnicach, zwiększenie walki z handlem narkotykami i podziemną strefą. (jw)

——————————
Komentarz redakcji: Wypisz wymaluj postulaty Euroislam.pl od 10 conajmniej lat.

Źródło: Al Arabiya, Polskie Radio 24

 

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign