„Londyn jest bardziej islamski niż wiele muzułmańskich krajów”

Wielka Brytania ma coraz bardziej islamski wygląd, z setkami sądów szariackich działającymi w stolicy i meczetami pojawiającymi się w nowych miastach.

„Londyn jest bardziej islamski niż wiele krajów muzułmańskich łącznie”, twierdzi islamski kaznodzieja Maulana Syed Raza Rizvi. W Londynie pojawiło się 423 nowych meczetów, a są one bardziej zatłoczone niż wiele kościołów.

Niektórzy oceniają, że liczba praktykujących muzułmanów (683 tys.) za dwa lata będzie większa od liczby chrześcijan (679 tys.) Od roku 2001 ponad 500 kościołów różnych wiar zostało zamienionych na prywatne domy, a w tym czasie pojawiło się dużo meczetów. Co więcej, Londyn jest pełen szariackich sądów. Oficjalnie jest ich setka, a brytyjskie uniwersytety nauczają islamskiego prawa. (j)

źródło: Saudi Gazette

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Jan Wójcik

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Prześladowcy krytykującej islam skazani

Chciał zapłacić bitcoinami za uwolnienie terrorystów

Zamach w Würzburgu: problemy psychiczne, polityka azylowa i integracja