Londyn i Toronto zakażą święta nienawiści?

W obchodach Dnia Al.-Quds biorą także udział ortodoksyjni Żydzi, którzy zwalczają państwo Izrael
W obchodach Dnia Al.-Quds biorą także udział ortodoksyjni Żydzi, którzy zwalczają państwo Izrael
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Dzień Al-Quds (Dzień Jerozolimy) to doroczne święto mowy nienawiści sponsorowane przez Teheran, odbywające się w ostatni piątek Ramadanu.

„Obchody” w stolicach krajów zachodnich obejmują m.in. wymachiwanie flagami Hezbollahu i nawoływanie do unicestwienia wszystkich Żydów w Izraelu. Teraz jest możliwe, że w dwóch miejscach – w Toronto i Londynie – te „parady” nie będą już miały miejsca.

W Toronto premier prowincji Ontario, Doug Ford, ogłosił, że zakaże tych obchodów. “Nasz rząd podejmie działania w celu zapewnienia, że wydarzenia takie, jak Dzień Al-Quds, które nawołują do wymordowania całej cywilnej populacji Izraela, nie będą już miały miejsca w Ontario. Wyraźnie rasistowskie lub antysemickie ideologie nigdy nie powinny być dozwolone na terenie parlamentu [gdzie miały miejsce wspomniane wiece] ani też nigdzie indziej w naszej prowincji” – napisał na Tweeterze.

W Wielkiej Brytanii, minister spraw wewnętrznych Sajid Javid ma zdelegalizować polityczną gałąź Hezbollahu. Ten ruch umożliwiłby zakaz publicznego pokazywania flag Hezbollahu na ulicach Londynu. Zbrojne skrzydło tej libańskiej grupy terrorystycznej, sponsorowanej przez Iran, zostało już zakazane w Wielkiej Brytanii w 2008 i w całej Unii Europejskiej w 2012 roku, po zamachu terrorystów na izraelski autobus w mieście Burgas w Bułgarii.

Wielu komentatorów uważa, że rozróżnienie na polityczną i militarną gałąź Hezbollahu jest niedorzeczne, jednak Unia Europejska unika uznania ich za jeden twór w obawie przed pogorszeniem stosunków z Libanem, gdzie partia polityczna Hezbollahu i jej sojusznicy mają większość w rządzie.

Tica, na podst. https://clarionproject.org/banning-al-quds-days-support-for-terror/

Aktualizacja (20.06) : w Londynie Al-Quds Day jednak sie odbył.

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook