Lloyds dyskryminuje niemuzułmańskich klientów

1
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Bank Lloyds poinformował muzułmanów, że unikną opłat za przekroczenie stanu konta do 80 funtów miesięcznie, za co został oskarżony o dyskryminację.

 

1

Rzecznik prasowy banku poinformował, że islamskie konta są przeznaczone dla klientów, którzy zgodnie z prawem szariatu nie mogą otrzymać ani płacić odsetek, jednak są one dostępne dla wszystkich, bez względu na wyznanie

W bieżącym miesiącu bank wysłał swoim klientom ulotkę z nową tabelą opłat. Choć większość klientów będzie musiało uiścić 80 £ za przekroczenie limitu debetowego, muzułmanie unikną tych opłat. W dokumencie znalazł się zapis: “Rezygnujemy z miesięcznej opłaty w wysokości 6 £ za przekroczenie stanu konta w przypadku muzułmanów, studentów i absolwentów muzułmańskich. Jeśli na kontach tych klientów powstanie niezaplanowany debet, odsetki nie zostaną naliczone”.

Pielęgniarka z New Eltham w południowym Londynie, Anita Milton, korzystająca z usług banku stwierdziła: “Nie mogę uwierzyć, że planują stworzyć konto dla muzułmanów, przerzucając koszty na innych klientów. Czy żeby dostać od banku dobrą ofertę muszę zmienić religię?”.

Barclays, Co-op Bank i RBS poinformowały, że nie oferują alternatywnych kont dla klientów muzułmańskich. James Daley z grupy konsumenckiej Fairer Finance powiedział: “Najlepiej żeby wszyscy przeszli na islamskie konta, aby uniknąć opłat. Gdy tak się stanie, Lloyds poniesie ogromne straty”.

Islamskie konta to oferta banku mająca na celu przyciągnięcie muzułmańskich klientów, którzy dzięki nim mogą przestrzegać zasad swojej religii. Rzecznik Lloyds stwierdził, że konta są skierowane do klientów, którym prawo szariatu zabrania płacenia i otrzymywania odsetek, ale mogą z nich korzystać wszyscy, bez względu na wyznanie.

“Zawsze koncentrowaliśmy się na zaspokajaniu potrzeb brytyjskiego sektora biznesowego i klientów indywidualnych. W naszych oddziałach na terenie całego kraju oferujemy szereg produktów detalicznych, biznesowych i inwestycyjnych, aby trafić w oczekiwania klientów. Islamski rachunek bieżący jest skierowany do klientów na których, zgodnie z ich wyznaniem, nie mogą być nakładane odsetki kredytowe czy debetowe. Wszystkie nasze islamskie konta są zgodne z islamskim prawem i są dostępne dla wszystkich, bez względu na pochodzenie kulturowe czy religię. Konta te różnią się od naszej tradycyjnej oferty i nie uwzględniają odsetek czy innych elementów, które są dostępne w innych produktach bankowych. Porównywanie tej oferty z produktami uwzględniającymi opłaty za przekroczenie limitu konta jest bezpodstawne”.

cc Syty, na podst. www.telegraph.co.uk

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook