Lider Al-Kaidy wzywa do porywania obcokrajowców

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Lider Al-Kaidy Ajman al-Zawahiri zaapelował do muzułmanów o porywanie obcokrajowców z krajów, które „walczą przeciwko islamowi”. W opublikowanym na islamistycznych portalach filmie nawołuje także do wspierania syryjskiej rebelii i do wprowadzenia prawa szariatu w Egipcie.

O apelu lidera Al-Kaidy poinformowała strona SITE Monitoring, zajmująca się tropieniem terroryzmu na świecie, powołując się na dwuczęściowy film zamieszczony na islamistycznych stronach internetowych.

Zawahiri wzywa w nim do porywania obcokrajowców z krajów Zachodu. Wychwala porwanie Amerykanina Warrena Weinsteina, którego uprowadzono w ubiegłym roku w Pakistanie.

Zawahiri apeluje także do przyłączenia się do syryjskiego powstania przeciwko prezydentowi Baszarowi al-Asadowi. Oskarża międzynarodową społeczność, że dała Asadowi „licencję na zabijanie” w tłumieniu powstania przeciwko jego rządom w Syrii. – Zachęcam muzułmanów na całym świecie, szczególnie w krajach sąsiadujących z Syrią, do wspierania ich braci i nie szczędzenia im wszelkiej pomocy – mówi Zawahiri w filmie.

Więcej na: tvn24.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook