Liczba Arabów i Żydów zrówna się za 5 lat

palestynczycy
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Do końca 2015 r. na terenie historycznej Palestyny będzie 6,2 mln Arabów i tyle samo Żydów – podało w raporcie Palestyńskie Centralne Biuro Statystyczne.

Obecnie na terytoriach palestyńskich mieszkają 4 mln ludzi – 2,5 mln na Zachodnim Brzegu Jordanu i 1,5 mln w Strefie Gazy. Przyrost naturalny na ziemiach palestyńskich wyniósł w 2007 roku 4,6 procent.

Zgodnie z danymi przedstawianymi przez izraelski Urząd Statystyczny, kraj ten zamieszkuje 7,6 mln ludzi, w tym 5,7 mln Żydów (75,5 proc.) oraz 1,5 mln Arabów (20,4 proc.).

Według źródeł palestyńskich liczba Palestyńczyków wzrosła ośmiokrotnie od czasu powstania państwa izraelskiego w 1948 roku.

Palestyńskie Centralne Biuro Statystyczne opublikowało te dane z okazji 62. rocznicy palestyńskiej ucieczki i wypędzenia podczas pierwszej wojny bliskowschodniej. 15 maja Palestyńczycy obchodzą dzień Nakby (nakba – po arabsku katastrofa).

Więcej na: money.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze