Lewica otwiera oczy w kwestii muzułmańskiej imigracji… ?

Piotr Ślusarczyk

„Krytyka Polityczna”, której część redaktorów stawiała Euroislam.pl w jednym szeregu z „ksenofobami, rasistami i obrzydliwymi islamofobami”, dziś pisze bardzo krytycznie o problemach z muzułmańską imigracją w Niemczech oraz zarzuca lewicy bezradność wobec „kwestii islamskiej”.

Nie chciałbym ani tego, żeby ktoś strzelał do łódek z imigrantami, ani żeby ideały demokracji liberalnej ugięły się pod ciężarem islamskiego konserwatyzmu.

Czego możemy się między innymi dowiedzieć z tekstów Urszuli Ptak oraz Ziemowita Szczerka?

 1. Błędy polityki Angeli Merkel doprowadziły do tego, że dziś po władzę idą politycy antyimigracyjnej AfD. Publicystka pisze o populistycznych hasłach tej partii i wychwalaniu Wehrmachtu. Do tej listy należałoby tylko dorzucić nastawienie prokremlowskie jej działaczy.
 2. Niemcy już nie są krajem, który może cieszyć się stabilną sytuacją polityczną. Rzeczywiście, dzisiejszy rząd Mutti trzyma się, felietonowo to określając, na „gumce recepturce i dwóch zapałkach”.
 3. Okres rozkwitu Willkommenskultur jesienią 2015 roku był w istocie grą na emocjach społecznych. Niemcy chcieli „być w końcu dobrzy”. Ci, którzy parę lat temu gotowi byli dzielić się z azylantami własnymi pieniędzmi, czasem i umiejętnościami, dziś w dużej mierze stracili nadzieję na pomyślną integrację muzułmanów.
 4. Na fali imigranckiej bogacili się hotelarze, firmy taksówkarskie oraz powstające jak grzyby po deszczu instytucje, oferujące kursy integracyjne i językowe. Nauczycieli języka niemieckiego brano niemalże z łapanki. Do tego mogli pracować za większą stawkę.
 5. Zapowiadane ożywienie gospodarcze, którego źródłem mieli być „lekarze i informatycy” z Syrii, nie nadeszło.
 6. Środowisko imigrantów muzułmańskich jest podzielone i nastawione wrogo do Syryjczyków. Pozostali zazdroszczą im mieszkań oraz łatwiejszego dostępu do pomocy socjalnej.
 7. System azylowy nie działa jak trzeba, a cześć urzędników chętnie brała łapówki od imigrantów. Ci w zamian za łapówkę dostawiali azyl. Brema jest tutaj najlepszym przykładem. Politycy mają wątpliwości wobec aż 18 tysięcy decyzji azylowych.
 8. Osobiste spotkania z grupami imigrantów sprawiają, że niektórzy zwolennicy imigracji odwracają się od „kultury gościnności”. Urszula Ptak opisuje przypadek swojej koleżanki, której młodzi muzułmanie skopali psa, bo ten jest według nich nieczysty. Kobieta parę dni później zdeklarowała się jako zwolenniczka AfD.
 9. Młodzi muzułmanie są roszczeniowi – chcą wybudowania mostu przez Morze Śródziemne albo chociaż przywożenia imigrantów autobusami z Turcji.
 10. Niektórzy przybysze z Bliskiego Wschodu cieszą się, że przyjeżdżają do ojczyzny Hitlera, gdyż tak jak on nienawidzą Żydów.
 11. Media boją się pisać o sprawcach przestępstw, jeśli popełnił je imigrant. Swoisty „cenzorski zapis” znalazł się w kodeksie etyki dziennikarzy niemieckich.
 12. Imigrant karany wcześniej w Grecji przeszedł przez sito formalności, by we Fryburgu zgwałcić, pobić do nieprzytomności dziewczynę, oraz bezwładne ciało jeszcze żyjącej nastolatki wrzucić do rzeki. Afgańczyk udawał osobę niepełnoletnią, a po usłyszeniu wyroku powiedział: „To była tylko kobieta”.
 13. Skandal w Kandel. Piętnastolatek z Afganistanu zabił swoją rówieśniczkę, zadając jej siedem ciosów nożem. Parę dni wcześniej ojciec dziewczynki prosił policję o pomoc, gdyż jego rodzina czuła się zagrożona, bo młody Afgańczyk obrażał ich i nękał.
 14. W Berlinie jest ponad 250 szkół, które określane są mianem „punktów zapalnych”. W tych placówkach wielu uczniów nie mówi po niemiecku, a problemy rozwiązuje za pomocą pięści.

Znakomita część tych informacji ukazała się na naszym portalu. Po paru latach lewica zaczyna przewartościowywać swoje stanowisko i stawia pytania, jak obronić liberalne, humanitarne i równościowe ideały z jednej strony przed prawicowymi populistami, z drugiej zaś przed konserwatyzmem imigrantów muzułmańskich, który gardzi kobietami, demokracją czy niewiernymi.

Wygląda na to, że niektórzy budzą się z ideologicznego letargu i zamiast śnić dalej sen o multi-kulti przytomnie pytają, jaki lewica ma pomysł na integrację muzułmańskich imigrantów. Jeśli społeczeństwo nie udzieli odpowiedzi na to pytanie, w Europie może polać się krew.  Z tą diagnozą się w pełni zgadzam.

Nie chciałbym ani tego, żeby ktoś strzelał do łódek z imigrantami, ani żeby ideały demokracji liberalnej ugięły się pod ciężarem islamskiego konserwatyzmu.

————————————————————————-

Artykuły, do których nawiązuje powyższy tekst:

http://krytykapolityczna.pl/swiat/rachunek-strat-niemieckie-potyczki-z-uchodzcami/

http://krytykapolityczna.pl/swiat/ue/szczerek-multikulti-lewica-migracja/

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign