Latarnik Wyborczy ściemnia w sprawie uchodźców

| 10 komentarzy|
image_pdfimage_print

Zdaniem Latarnika Wyborczego, dopasowującego poglądy wyborcy do partii politycznych, PO i PSL są za ograniczaniem liczby uchodźców. Sprawdźmy!

Latarnik Wyborczy, http://www.latarnikwyborczy.pl/  stworzony przez  Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Grupą Etendard, żeby dopasować partię najbliższą poglądom wyborcy pyta go także o odpowiedź na pytanie, czy „Polska powinna dążyć do maksymalnego ograniczenia liczby przyjmowanych w kraju uchodźców”.

image002Po zakończeniu testu możemy sprawdzić, które partie także chciałyby ograniczyć „maksymalnie” liczbę uchodźców. Ku zaskoczeniu obserwatorów debaty w sprawie uchodźców, pojawiają się tam partie rządzącej koalicji. Możemy poznać też komentarze komitetów wyborczych, które uzasadniają klasyfikację, której komitety same dokonały.

PO: Solidarność europejska w obszarze migracji musi być odpowiedzialna, oparta o suwerenne decyzje państw członkowskich, uwzględniające realne możliwości poszczególnych krajów i bezpieczeństwo ich obywateli. Unia Europejska musi zmierzyć się z problemem niespotykanej presji migracyjnej.

PSL: Przyjmowanie uchodźców tak, ale nie ekonomicznych. Powinno to być na miarę naszych możliwości finansowych.

W obydwu wypowiedziach pobrzmiewają nuty oceny możliwości Polski jako państwa przyjmującego, ale w PO o wiele większy nacisk kładziony jest na solidarność europejską. PSL wprowadza termin „uchodźcy ekonomicznego”, przeciwko któremu się opowiada.  Innymi słowy PSL jest za przyjmowaniem uchodźców, ale nie za przyjmowaniem imigrantów ekonomicznych.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Żadna z tych odpowiedzi nie kwalifikuje się jako „maksymalne ograniczenie liczby uchodźców”.

Latarnik Wyborczy informuje, że nie ingerują w wypowiedzi dokonywane przez partie. Tym samym jest to ciekawa rozrywka, a nie instrument społeczeństwa obywatelskiego.

Jan Wójcik

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook