Latarnik Wyborczy ściemnia w sprawie uchodźców

image002
| 10 komentarzy|
image_pdfimage_print

Zdaniem Latarnika Wyborczego, dopasowującego poglądy wyborcy do partii politycznych, PO i PSL są za ograniczaniem liczby uchodźców. Sprawdźmy!

Latarnik Wyborczy, http://www.latarnikwyborczy.pl/  stworzony przez  Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Grupą Etendard, żeby dopasować partię najbliższą poglądom wyborcy pyta go także o odpowiedź na pytanie, czy „Polska powinna dążyć do maksymalnego ograniczenia liczby przyjmowanych w kraju uchodźców”.

image002Po zakończeniu testu możemy sprawdzić, które partie także chciałyby ograniczyć „maksymalnie” liczbę uchodźców. Ku zaskoczeniu obserwatorów debaty w sprawie uchodźców, pojawiają się tam partie rządzącej koalicji. Możemy poznać też komentarze komitetów wyborczych, które uzasadniają klasyfikację, której komitety same dokonały.

PO: Solidarność europejska w obszarze migracji musi być odpowiedzialna, oparta o suwerenne decyzje państw członkowskich, uwzględniające realne możliwości poszczególnych krajów i bezpieczeństwo ich obywateli. Unia Europejska musi zmierzyć się z problemem niespotykanej presji migracyjnej.

PSL: Przyjmowanie uchodźców tak, ale nie ekonomicznych. Powinno to być na miarę naszych możliwości finansowych.

W obydwu wypowiedziach pobrzmiewają nuty oceny możliwości Polski jako państwa przyjmującego, ale w PO o wiele większy nacisk kładziony jest na solidarność europejską. PSL wprowadza termin „uchodźcy ekonomicznego”, przeciwko któremu się opowiada.  Innymi słowy PSL jest za przyjmowaniem uchodźców, ale nie za przyjmowaniem imigrantów ekonomicznych.

Żadna z tych odpowiedzi nie kwalifikuje się jako „maksymalne ograniczenie liczby uchodźców”.

Latarnik Wyborczy informuje, że nie ingerują w wypowiedzi dokonywane przez partie. Tym samym jest to ciekawa rozrywka, a nie instrument społeczeństwa obywatelskiego.

Jan Wójcik

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze