Lars Hedegard zakłada nowe pismo

Lars Hedegaard
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Lars Hedegaard, przewodniczący duńskiego i międzynarodowego Stowarzyszenia Wolnej Prasy (Free Press Society) i znany krytyk m.in. Unii Europejskiej, islamu, imigracji i wielokulturowości zakłada nowe konserwatywne pismo pt. „Dispatch International“.

Pismo będzie tygdnikiem i zacznie się ukazywać 3 stycznia 2013 r. po angielsku, duńsku i szwedzku. Wydanie internetowe będzie dostępne także po niemiecku, a w przyszłości – w innych językach. Oto informacja na ten temat z dziennika Jyllands-Posten:

Lars Hedegaard

„Planujemy stworzyć narodowo-konserwatywne, międzynarodowe pismo o tematyce politycznej, stanowiące przeciwwagę dla prasy z głównego nurtu“ – mówią ludzie zaangażowani w projekt, któremu przewodzi Lars Hedegaard – były redaktor naczelny pisma „Information“. Hedegaard założył „Dispatch International“ razem z Ingrid Carlqvist – przewodniczącą szwedzkiego „Stowarzyszenia Wolności Prasy“. Siedziba gazety będzie mieścić się w Danii i w Szwecji.

„Nie będziemy poddawać się głównemu nurtowi – zarówno w kwestii ekologicznej ideologii, jak i wizji wielokulturowości. Nie będziemy się też angażować w antyżydowską i antychrześcijańską retorykę, której pełno jest w dzisiejszej prasie. Uznajemy judeochrześcijańskie podstawy naszej kultury. Ton wypowiedzi będzie przyjazny, ale analizy ostre i przejrzyste. Będziemy też publikować inne wiadomości niż media głównego nurtu“ – mówi Lars Hedegaard.

Próbne wydanie „Dispatch International“ ukaże się 30 sierpnia dla sprawdzenia, czy jest zainteresowanie gazetą. Finansują ją ludzie podzielający pogląd redaktorów, że jest zapotrzebowanie na nowy rodzaj prasy.

Tłumaczenie: Karli
Źródło: http://europenews.dk/en/node/57545

www.dispatch-international.com

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze