Lars Hedegard zakłada nowe pismo

Lars Hedegaard
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Lars Hedegaard, przewodniczący duńskiego i międzynarodowego Stowarzyszenia Wolnej Prasy (Free Press Society) i znany krytyk m.in. Unii Europejskiej, islamu, imigracji i wielokulturowości zakłada nowe konserwatywne pismo pt. „Dispatch International“.

Pismo będzie tygdnikiem i zacznie się ukazywać 3 stycznia 2013 r. po angielsku, duńsku i szwedzku. Wydanie internetowe będzie dostępne także po niemiecku, a w przyszłości – w innych językach. Oto informacja na ten temat z dziennika Jyllands-Posten:

Lars Hedegaard

„Planujemy stworzyć narodowo-konserwatywne, międzynarodowe pismo o tematyce politycznej, stanowiące przeciwwagę dla prasy z głównego nurtu“ – mówią ludzie zaangażowani w projekt, któremu przewodzi Lars Hedegaard – były redaktor naczelny pisma „Information“. Hedegaard założył „Dispatch International“ razem z Ingrid Carlqvist – przewodniczącą szwedzkiego „Stowarzyszenia Wolności Prasy“. Siedziba gazety będzie mieścić się w Danii i w Szwecji.

„Nie będziemy poddawać się głównemu nurtowi – zarówno w kwestii ekologicznej ideologii, jak i wizji wielokulturowości. Nie będziemy się też angażować w antyżydowską i antychrześcijańską retorykę, której pełno jest w dzisiejszej prasie. Uznajemy judeochrześcijańskie podstawy naszej kultury. Ton wypowiedzi będzie przyjazny, ale analizy ostre i przejrzyste. Będziemy też publikować inne wiadomości niż media głównego nurtu“ – mówi Lars Hedegaard.

Próbne wydanie „Dispatch International“ ukaże się 30 sierpnia dla sprawdzenia, czy jest zainteresowanie gazetą. Finansują ją ludzie podzielający pogląd redaktorów, że jest zapotrzebowanie na nowy rodzaj prasy.

Tłumaczenie: Karli
Źródło: http://europenews.dk/en/node/57545

www.dispatch-international.com

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook