Łącznik Hamasu kursuje po świecie

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Reprezentujący Bractwo Muzułmańskie w Ameryce Amin El-Ara odbył ostatnio wiele podróży pomiędzy Waszyngtonem a Londynem usiłując poprawić wizerunek tej islamistycznej organizacji na Zachodzie.

Egipska gazeta “Veto” podaje, że ruchy Amina El-Ara są dowodem na międzynarodowe działanie Bractwa Muzułmańskiego, które próbuje osiągnąć nowy poziom funkcjonowania.

El-Ara ma za zadanie odbudowanie relacji BM z Zachodem, które mocno podupadły w 2013 roku po porażce byłego prezydenta Egiptu, wywodzącego się z BM Mohammeda Morsiego

Kim jest El-Ara i dlaczego akurat jemu została powierzona ta misja? Należy on do jednej z najbardziej szanowanych rodzin Hamasu. Jego ojciec był współzałożycielem Hamasu w Strefie Gazy, razem z arcyterrorystą Ahmedem Yassinem. Jego dziadek założył w 1942 roku gałąź Bractwa w mieście Khan Younis w Gazie, uważanym za bastion Hamasu. Hamas uważa się za odgałęzienie Bractwa.

El-Ara jest lekarzem, kształcił się w USA i Egipcie. W Ameryce dołączył do Muslim American Society (MAS) i szybko wspiął się po szczeblach organizacji, aż został łącznikiem pomiędzy Bractwem w Ameryce a Hamasem. Prokuratorzy federalni stwierdzili w 2008 roku, ze “MAS zostało utworzone jako jawne ramię Bractwa Muzułmańskiego w Ameryce”.

Syn El Ary, Palestyńczyk, któremu udało się przedrzeć przez bariery polityczne w Egipcie,  jest mężem córki Habiba El-Adly’ego, bardzo wpływowego polityka, który pelnił rolę ministra spraw wewnętrznych w rządzie byłego prezydenta Mubaraka.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

TiCa na podst. https://clarionproject.org

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook