Kurdowie: Erdogan kontroluje Państwo Islamskie

Demonstracja tureckich Kurdów
| 12 komentarzy|
image_pdfimage_print

Partia Pracujących Kurdystanu PKK, kurdyjska organizacja uznawana za terrorystyczną, zarzuciła prezydentowi Turcji, że to on kontroluje w rzeczywistości Państwo Islamskie.

„Rzeczywistym kalifem nie jest Abu Bakr al-Bagdadi (przywódca ISIS), ale Erdogan (prezydent Turcji)”, powiedział niemieckiej gazecie „Die Zeit” szef PKK Cemil Bayik. Bayik twierdzi, że w siłach ISIS i Wolnej Syryjskiej Armii (FSA) są tureckie oddziały specjalne, nie rejestrowane nigdzie, a prowadzące działania wojenne przeciwko Kurdom.

Do tej pory Turcji zarzucano brak zaangażowania w powstrzymanie ludobójstwa w Syrii, czy odmowę wsparcia działań przeciwko terrorystom atakującym miasto Kobane. Erdogan wykluczył jakąkolwiek możliwość zaangażowania się w Syrii, mimo że tureckie czołgi stały w gotowości na granicy i mogły wspomóc Kobane. Do dzisiaj koalicja przeciwko Państwu Islamskiemu nie może korzystać z tureckich baz lotniczych, by stamtąd prowadzić ataki.

Od kilku miesięcy powtarza się, że Erdogan szuka możliwości prowadzenia rozmów pokojowych z PKK, ale Bayik twierdzi, że jest to jednostronna aktywność ze strony Kurdów.

AX na podst. http://www.huffingtonpost.de/2014/12/16/erdogan-isis-pkk_n_6332986.html

Demonstracja tureckich Kurdów

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze