Krzyż w katolickiej szkole łamie prawa muzułmanów

image001
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

image001John Banzhaf

Krzyże w pomieszczeniach waszyngtońskiego Catholic University of America są pogwałceniem praw człowieka. Taką skargę złożył do Office of Human Rights w Waszyngtonie profesor prawa John Banzhaf.

Banzhaf, który jest wykładowcą konkurencyjnego uniwersytetu George’a Washingtona, uważa że katolicka uczelnia działa „prawdopodobnie w złej wierze” przeciwko studentom muzułmańskim. Sześćdziesięciostronnicowa skarga przywołuje „obraźliwe” symbole katolickie, widoczne w całej szkole katolickiej – zdaniem profesora uniemożliwiają one muzułmanom modlitwę.

Zdumione władze katolickiego uniwersytetu odpowiedziały, że nigdy nie otrzymały żadnej skargi od muzułmańskich studentów.

Banzhaf już raz pozwał uniwersytet do sądu, ponieważ był przeciwny polityce akademików koedukacyjnych. Ma on też na swoim koncie pozwy cywilne o sprawy związane z nadwagą dzieci oraz paleniem papierosów. W obecnej skardze twierdzi, że muzułmańscy studenci nie mają własnych pokoi do modlitwy.

Jego zdaniem uniwersytet „nie zapewnia przestrzeni – co robią inne uniwersytety – do odmawiania wielu codziennych modlitw, do jakich zobowiązani są muzułmanie; zamiast tego studenci zmuszeni są do szukania tymczasowo pustych sal, w których często są otoczeni przez symbole katolickie, nieodpowiedniw dla ich religii” – napisano w „Tower”, studenckim czasopiśmie uniwersytetu.

Dalej Banzhaf wytyka, że muzułmanie muszą się modlić w szkolnych kaplicach „oraz katedrze, która króluje nad całym kampusem – Bazylice Niepokalanego Poczęcia”.

Skarga Banzhafa jest rozpatrywana, jak oznajmił rzecznik biura praw człowieka. Śledztwo może potrwać nawet do sześciu miesięcy.

image003

 

 

 

 

 

 

 

John Garvey, rektor Catholic Unversity

„Ten prawnik naprawdę wywraca prawa obywatelskie do góry nogami – powiedział Patrick Reilly z Cardinal Newman Society. – Wykorzystuje prawo do dyskryminowania instytucji katolickiej i prawdę mówiąc twierdzi, że Uniwersytet Katolicki nie może pracować zgodnie z zasadami katolickimi.”

Komentator CatholicVote http://www.catholicvote.org/ Thomas Peters napisał, że skarga jest absurdalna. „Czy wyobrażacie sobie profesora prawa, który pomaga katolickim studentom pozwać żydowską albo muzułmańską szkołę, żeby zamontowano w niej krzyże, usunięto ich inne symbole religijne i pozwolono katolikom zbudować na ich terenie swoją kaplicę? Czy wyobrażacie sobie argument, że żydowskie i muzułmańskie szkoły używające swoich symboli religijnych i podążające za tradycjami swojej wiary byłyby określone w dokumencie prawnym jako ‚obrażające’? (…) Normalnie miałbym zaufanie, że ten pozew zostanie oddalony jako bezzasadny, ale to, jak sprawy wyglądają dzisiaj powoduje, że nie jestem już tego taki pewien. To jest po prostu niewiarygodne.”

Veronica Franco, na podstawie: http://www.beliefnet.com/

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook