Kreuzberg – świąt nie będzie

Kreuzberg
| 10 komentarzy|
image_pdfimage_print

Władze berlińskiej dzielnicy Kreuzberg zakazały obchodzenia świąt Bożego Narodzenia w miejscach publicznych. W związku z tym nielegalne będą świąteczne wystroje wystaw sklepowych czy puszczanie kolęd.

Jedynym dozwolonym elementem będzie jedna choinka w wyznaczonym przez miasto miejscu. To oznacza, że na ulicach czy w sklepach nie będzie można postawić choinki, puszczać kolęd ani nawet spotkać Mikołaja życzącego „wesołych świąt”.

Władze tłumaczą, że zakaz dotyczy nie tylko chrześcijan. W tym roku wyznawcy islamu chcieli uczcić zakończenie ramadanu, jednak nie otrzymali na to zgody. ZakKreuzbergaz obchodzenia świąt Bożego Narodzenia jest wg radnych konsekwencją tego wydarzenia. W Kreuzbergu mogą się odbywać duże festiwale, jak np. „Karnawał Kultur”, „Święto Piwa” czy inne większe imprezy pod warunkiem, że nie mają nic wspólnego z religią.

Warto pamiętać, że Kreuzburg to jedna z najbardziej specyficznych dzielnic w Berlinie. Silne wpływy mają w niej środowiska homoseksualne i anarchistyczne. O dzielnicy można przeczytać na portalach turystycznych: „Jak przystało na dzielnicę zbudowaną na wartościach sprzecznych z instytucjonalizmem, Kreuzberg preferuje bunt – graffiti pokrywa wszelkie dostępne powierzchnie, hałaśliwi imprezowicze okupują stoiska z shoarmą czynne późno w nocy, a niektórzy mylą boczne uliczki z ubikacją”. Wydaje się więc, że decyzja władz dzielnicy nie spotka się z dużym protestem obywateli Kreuzberga.

Grzegorz Krzywak / mmnews.de / airbnb.pl

 

Informację przytaczamy za portalem Plac Wolności 

Tytuł – redakcja Euroislamu

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze