Kosowo: ekstradycja radykalnego islamisty do Macedonii

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Policja w Kosowie dokonała ekstradycji do Macedonii Shukriego Alii, nazwanego „jednym z największych ideologów radykalnego islamizmu w regionie”.

Alia został skazany przez macedoński sąd na trzy lata więzienia za prześladowanie muzułmańskich duchownych, kiedy w 2005 usiłował wymusić wymianę przywódców wspólnoty islamskiej w Macedonii. Wcześniej był zatrzymany w mieście Debar, będąc w posiadaniu dużej ilości materiałów wybuchowych, a policja uważa go za podejrzanego w sprawie morderstwa taksówkarza w pobliżu wioski Vizbegovo. Macedońska policja nie wyklucza również oddziaływania tego urodzonego w Kosowie Albańczyka na aresztowanych w sprawie zabójstwa pięciu osób niedaleko Skopje. W maju br. aresztowano w tej sprawie 20 osób, określonych jako radykalni islamiści, należący do mniejszości albańskiej. Według miejscowych mediów, część z nich wcześniej „walczyła przeciwko wojskom NATO w Afganistanie i Pakistanie”.

KosowoRzecznik policji powiedział, że Alia, który jest obywatelem Macedonii, przed aresztowaniem podejrzanych „podburzał do niepokojów”. Obecne dochodzenie jest prowadzone, ponieważ, „informacje operacyjne wskazują na niego jako jednego z głównych ideologów i mentorów radykalnych islamistów w Macedonii”.(p)

Tłumaczenie: ND

Źródło: http://www.b92.net/eng/news/region-article.php?yyyy=2012&mm=12&dd=05&nav_id=83505

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook