Kościół stanie się meczetem

| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Kościół ewangelicki Kapernaum w Hamburgu  zostanie w najbliższym czasie przekształcony  w meczet.

To pierwszy taki przypadek w Niemczech chociaż przed rokiem głośno było o jednym z kościołów metodystów w Monchengladbach, który mieli objąć zamieszkali tam alawici.Sprawa jest nadal w toku.  Oba kościoły chrześcijańskie w Niemczech, katolicki oraz ewangelicki pozbywają się od dawna wielu swych obiektów lecz przestrzegają zasady, aby nie dostały się one w ręce muzułmańskie.

Nowym właścicielem budynku kościelnego zostało właśnie stowarzyszenie islamskie Al -Nour. Kupiony został, ze „sześciocyfrową” sumę od pewnego biznesmena. To on nabył budynek kościelny w 2005 roku, który trzy lata wcześniej przestał spełniać swą religijną funkcję. Władze Kościoła ewangelickiego nie miały obecnie żadnego wpływu na dalsze kosy swej dawnej własności.

Zbudowany w 1961 roku gmach jest objęty ochroną zabytków co oznacza, że nie zostanie dobudowana żadna kopuła czy minaret. Jego wnętrze zostanie jednak zaaranżowane do potrzeb islamu, a na wieży pojawi się islamski półksiężyc.

Kościół ewangelicki sprzedał w ostatnich 20 latach co najmniej 277 obiektów religijnych . Podobnie Kościół katolicki. W Niemczech jest obecnie prawie 500 meczetów rozumianych jako oddzielne budowle. Tylko nieliczne mają kopuły i minarety. 2500 innych meczetów mieści się w starych halach fabrycznych, byłych salach gimnastycznych czy opustoszałych magazynach.

więcej na rp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze