Koraniczne prowokacje zagrożeniem dla dialogu

| 24 komentarzy|
image_pdfimage_print

Transparent potępiający tych, którzy wybierają inną religię niż islam, zawisnął przed Bazyliką Zwiastowania w Nazarecie.

Miejscowi chrześcijanie czują się tym zawierającym cytat z Koranu napisem obrażeni i dyskryminowani. Wywołał on również oburzenie wśród licznych pielgrzymów z całego świata, którzy przybyli do Ziemi Świętej, by spędzić w niej Wielkanoc.

Napis w języku arabskim i angielskim został umieszczony przez jedną z radykalnych grup islamskich. Wisi nad ulicą prowadzącą do miejsca, gdzie Archanioł Gabriel zwiastował Maryi Jej Boże macierzyństwo. Jest duży i krzykliwy, nie można go więc nie zauważyć.

Podobne transparenty z cytatami ze świętej księgi muzułmanów były już w przeszłości wieszane w różnych miejscach Ziemi Świętej związanych z tradycją chrześcijańską. Prowokowały liczne konfrontacje muzułmanów z chrześcijanami. W sposób oczywisty podważały też inicjatywy promujące dialog i pojednanie między różnymi religiami w tych szczególnych miejscach. Zawisły nawet w czasie wizyty Benedykta XVI w Ziemi Świętej w 2009 r.

Więcej na: deon.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze