Kontrowersyjne reklamy na autobusach

islam-reklama-na-autobusie
| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

Umieszczone na autobusach miejskich reklamy, informowały mieszkańców Nowego Yorku o możliwości skorzystania z pomocy w próbie odejścia od islamu. ‘Odchodzisz od islamu ? Fatwa nad twoją głową? Czy twoja rodzina cię prześladuje? – tego typu hasła widniały na autobusach.

Inicjatorem kampanii jest organizacja ‘Stop Islamizacji Ameryki’, a jej głównym założeniem, jak podkreślają organizatorzy, nie jest atak na społeczność muzułmańską, a próba pomocy tym, którzy de facto boją odejść się od islamskiej religii. Mimo wyraźnych intencji organizatorów kampanie odczytano jako propagandę i atak na wyznawców islamu.

islam-reklama-na-autobusieJednak nieco wcześniej pojawiły się reklamy, propagujące religię islamską. Po ulicach San Francisco, jeździły autobusy z hasłami nawołującymi mieszkańców miasta do przejścia na islam.

Wydawało by się, iż skoro można wykorzystać przestrzeń publiczną i miejskie autobusy do misji religijnej, najwyraźniej nie ma nic niepoprawnego w działaniach, które mogą pomóc opuścić tą samą religię. Swoimi ostatnimi działaniami wyznawcy islamu wzbudzają dużo emocji, tak jak ma to miejsce w przypadku planów budowy meczetów w pobliżu Grand Zero, w miejscu tak znaczącym i symbolicznym dla wszystkich Amerykanów.

Iris St. na podstawie: Telegraph.co.uk, RefugefromIslam.com

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook