Konkurs dla wolności

Konkurs dla wolności
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Odważni artyści z całego świata spotkają się po raz czwarty na festiwalu w Londynie. Konkurs organizowany jest przez Passion for Freedom, niezależną  grupę przyjaciół stojącą na straży wolności słowa i ekspresji artystycznej wyrażanych poprzez sztukę.

Coroczny festiwal to rzadka kolekcja prac odważnych artystów z kategorii film, zdjęcie, obraz, rzeźba, publikacja, książka oraz inne środki ekspresji artystycznej. Do tej pory w konkursie udział wzięło ponad 150 prac twórców z całego świata, w tym z Polski ( Maja Wolna, Maria Strzelecka, Lesław Dobrucki, Roland Okoń, Matylda Tracewska, Barbara Wróbel).

Konkurs dla wolności

Odważni artyści z całego świata, tacy jak Chińczyk Ai Wei Wei (3 miesiące więzienia i zakaz udzielania informacji mediom),  Jafar Panami z Iranu (kilkakrotnie aresztowany pod zarzutem działalności propagandowej przeciwko Republice Islamskiej), Holender Johan van der Dong (nie ma w Europie galerii, która miałaby odwagę pokazać jego prace, z obawy przed atakami), Ferri Farrahmandi, Azadeh Behroozi i wielu innych – pokazywali prace na festiwalu PFF  i ciągle tworzą, mimo obawy o swoje życie i bezpieczeństwo rodziny. Niektórzy zmuszani są do ukrywania się pod pseudonimem, inni wycofują prace bądź sami się cenzurują, żeby nie „urazić uczuć religijnych „.

„.Nie ma już dobrych polityków, wszyscy są poprawni politycznie. Na szczęście artyści stają się coraz silniejsi i w zdecydowany sposób wypowiadają się na temat praw człowieka, które łamane są na całym świecie. Obrzezanie dziewczynek, zabójstwa honorowe, represjonowanie mniejszości seksualnych, wszystko to w zgodzie z absurdalnym prawem szariatu odbywa się tu w Europie – to właśnie w ich sprawie mogą zająć głos artyści biorący udział w festiwalu nad Tamizą” – mówi dyrektor PFF Marianna Fox, dodając: „Odwiedzający festiwal potocznie nazywają go „festiwalem z dreszczykiem” i coś w tym jest”.

Konkurs jak co roku otwarty jest od 1 kwietnia. Prace można nadsyłać do połowy września 2013. Festiwal odbędzie się w listopadzie w londynskiej galerii UNIT24, obok Tate Modern.

W tym roku rozpoczęto prace nad albumem, który zgromadzi prace artystów walczących o prawa człowieka. Jeśli znasz artystę, który powinien pojawić się w tej książce, prześlij jego zgłoszenie na adres mailowy z dopiskiem FREEDOM ARTIST.

e-mail: info@passionforfreedom.co.uk

http://www.passionforfreedom.co.uk/

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook