Koniec „McHalal” w mateczniku amerykańskich muzułmanów

McHalal
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

W Dearborn w stanie Michigan restauracje McDonald’s usunęły z menu potrawy halal.

Dearborn liczy sto tysięcy mieszkańców, z czego 40% to muzułmanie. Znajduje się tam największy meczet w USA, a dwie restauracje podające halal były jedynymi takimi McDonaldsami w Ameryce.

Firma zdecydowała się wycofać te dania z menu po pozwaniu jej do sądu przez mieszkańca Dearborn, Ahmeda Ahmeda, który oskarżył restauracje, że sprzedawały jako halal dania, Halal Chicken McNuggets oraz Halal McChicken Sandwich, które wcale nie były przyrządzone zgodnie z islamskimi regułami.

„Nie serwujemy już tych dań, jest to rezultat naszych nieustających wysiłków, by koncentrować się na menu rdzennie narodowym”, powiedział rzecznik McDonaldsa.

McHalal

W rezultacie procesu zawarto ugodę, w której firma zgodziła się zapłacić 700 tys. dolarów na rzecz różnych islamskich instytucji, m.in. szpitala muzułmańskiego w Detroit oraz Arab American National Museum. 25 tys. dostał mężczyzna, który wniósł skargę.

Adwokat Kassem Dakhlallah, który go reprezentował, powiedział, że decyzja McDonaldsa jest “rozczarowaniem” i lepiej by było, gdyby firma postarała się naprawdę podawać dania halal, tak jak to ogłaszała.

McDonald’s ma w USA 14 tysięcy restauracji. Produkty halal zaczęto serwować w Dearborn w 2000 roku. Stale podają je restauracje w krajach muzułmańskich, na przykład w Arabii Saudyjskiej.

Na podstawie: http://www.freep.com/article/20130624/NEWS02/306240012/McDonald-s-halal-stop-Dearborn

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze