Koń trojański: w Londynie jeszcze gorzej

W Tower Hamlets
| 9 komentarzy|
image_pdfimage_print

„Sunday Times” bije na alarm: w niektórych szkołach wschodniego Londynu działają islamscy ekstremiści, których celem jest radykalizacja uczniów i pracowników placówek.

Kontakt gazety w Ministerstwie Edukacji nieoficjalnie potwierdził, że problem staje się coraz poważniejszy, a swoją skalą przekracza nawet skalę problemu w Birmingham. W tym mieście ujawniono niedawno islamski spisek mający na celu przejęcie kontroli nad edukacją młodzieży.

„Tower Hamlets (muzułmańska dzielnica Lodynu – red.) jest na najlepszej drodze, by stać się drugim Birmingham” – zdradza źródło w Ministerstwie Edukacji. „W Tower Hamlets sytuacja może okazać się jeszcze gorsza, ponieważ problemy z islamskimi ekstremistami są tam dużo głębiej zakorzenione.”  W tej dzielnicy mieszka wielu muzułmanów, ostatnio zrobiło się o nich jeszcze głośniej, kiedy jeden z mieszkańców zawiesił nad drzwiami do swojego domu flagę Państwa Islamskiego. Zerwała ją 77-letnia zakonnica. Muzułmanie w Tower Hamlets zastraszają osoby odstające zachowaniem od ich norm, pijące alkohol bądź ubrane „nieskromnie”

W Tower Hamlets
W Tower Hamlets

Oficjalnie Ministerstwo Edukacji nie chce potwierdzić, czy Tower Hamlets jest pod szczególnym nadzorem, zaznacza jednak, że jeśli pojawią się dowody działalności ekstremistów, zostanie wszczęte dochodzenie. „Wszystkie szkoły podlegają regularnym inspekcjom i nie zawahamy się podjąć odpowiednich środków, jeżeli tylko bezpieczeństwo uczniów zostanie wystawione na szwank. Najważniejsze jest bezpieczeństwo naszych dzieci oraz przygotowanie ich do życia we współczesnej Wielkiej Brytanii”, mówią urzędnicy.

W Birmingham 21 szkół poddało się inspekcjom Ofsted (Office for Standards in Education, Children’s Services and Skills, OfSTED), w pięciu wprowadzono specjalne środki zaradcze ze względu na podejrzenia o islamską infiltrację.

Ofsted przyznaje, że problem nie został jeszcze zażegnany, oraz, że wiele szkół jest monitorowanych. W trakcie dochodzenia okazało się między innymi, że jedna ze szkół puszczała uczniom ekstemistyczne nagrania dżihadystów.

Inspekcjom poddano nie tylko szkoły muzułmanów, ale również inne  placówki wyznaniowe, w tym szkoły żydowskie i chrześcijańskie. Ponadto pod nadzorem znalazły się również szkoły państwowe w regionach o dużej populacji islamskiej. W wielu z nich na jaw wyszły braki, miedzy innymi w nauczaniu o tolerancji religijnej.

GB na podstawie http://www.ibtimes.co.uk/trojan-horse-scandal-worse-london-birmingham-claims-department-education-1467552

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze