Komisarz Praw Człowieka RE w roli Wielkiego Brata

Nils Muiznieks
| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

„Choć w ostatnich latach kilku Duńczyków zostało skazanych za rasistowskie i nienawistne wypowiedzi, to nie wystarczy” – taka jest opinia komisarza Praw Człowieka Rady Europy Nilsa Muiznieksa.

Nils Muiznieks
Nils Muiznieks

Wyraził ją w krytycznym raporcie na temat sytuacji mającej miejsce w wielu regionach Danii. „Duńskie władze powinny zająć zdecydowane stanowisko wobec wszelkich rasistowskich i ksenofobicznych stwierdzeń pojawiających się w debacie politycznej. Powinny także tworzyć świadomość ograniczeń w wolności wypowiedzi i obowiązujących międzynarodowych standardów w tej kwestii”, powiedział Muiznieks.

Muiznieks jest świadomy, że Dania szczyci się tradycją wolności wypowiedzi. Jednak uważa, że powinno prowadzić się więcej postępowań przeciwko osobom, które w debacie publicznej używają mowy nienawiści. „Rozpowszechnianie rasistowskich i antymuzułmańskich opinii poprzez media społecznościowe i blogi to szczególnie niepokojące zmiany”, twierdzi komisarz.

Ekspert z liberalnego duńskiego think-tanku CEPOS, Jacob Mchangama, uważa jednak, że współczesne media społecznościowe to coś, co należy doceniać, a nie piętnować, a Komisarz Praw Człowieka powinien raczej ochraniać wolność wypowiedzi, niż ją ograniczać. „To dziwne, że wierzy on, iż powinno się karać ludzi, którzy po prostu wyrażają swoje opinie”, powiedział Mchangama.

 

Tłumaczenie Ludwig Mises

Oryginał: www.uriasposten.net

Tłumaczenie z angielskiego, NS.

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook