Kolejne groźby śmierci wobec niemuzułmanów

flaga-norwegi
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

W piątek (w zeszły piątek – dop. alkud) odbyła się w Oslo demonstracja przeciwko publikowaniu na łamach Dagbladet karykatur Mahometa. W jej trakcie Mohyeldeen Mohammad groził Norwegii, że może ją spotkać własny 11-ty września. Kiedy dziennikarze gazety chcieli przeprowadzić z nim wywiad, powiedział im: „W drodze są już osoby, które Was zastrzelą”.

Podczas piątkowej demonstracji Mohyeldeen Mohammad mówił: „Teraz władze norweskie powinny to zrozumieć. Być może będzie już wtedy za późno. Być może czeka nas 11-ty września lub 7-my czerwca na ziemiach norweskich. To nie jest groźba, tylko ostrzeżenie”.

Takie przemówienie wygłosił przed trzema tysiącami demonstrantów, którzy protestowali w piątek w Oslo. Wydarzenie zyskało rozgłos i wiele uwagi. Wczoraj dziennikarze Dagbladet udali się do domu rodziców Mohammada, w którym ten jest zameldowany, żeby przeprowadzić z nim wywiad. Nie był obecny w domu, więc dziennikarze czekali na niego w samochodzie.

Gdy w końcu się pojawił, przedstawili się, przedstawili i sprawę i napotkali serię gróźb. Na prośbę dziennikarzy o wywiad Mohammad odpowiedział „Jeśli nie odjedziecie w tej chwili zostaniecie zastrzeleni”. Ekipa Dagbladet postanowiła spróbować jeszcze raz, na co mężczyzna dodał: „W drodze są już osoby, które Was zastrzelą”.

Gazeta postanowiła w związku z tym podać go do sądu za groźby w stosunku do swoich dziennikarzy. Została tutaj przekroczona pewna granica. Aż do incydentu w Larvik, debata nad sprawą toczyła się w ramach normy, ale gróźb nie będziemy tolerować, mówił Lars Helle – redaktor naczelny Dagbladet.

Nie są to jedyne oskarżenia wysuwane przeciw Mohyeldeenowi Mohammadowi, który podczas demonstracji mówił również, że wszyscy homoseksualiści zasłużyli na śmierć.

Więcej na: religiapokoju.blox.pl

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook