Kolejna prowokacja członka zarządu Bundesbanku

Dr. Thilo Sarrazin
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Przedstawiciele niemieckiego rządu ostro skrytykowali w środę członka zarządu niemieckiego banku centralnego (Bundesbanku) socjaldemokratę Thilo Sarrazina za jego wypowiedzi o imigrantach, którym zarzucił on niechęć do integracji ze społeczeństwem Niemiec.

Dr. Thilo Sarrazin
Dr. Thilo Sarrazin

Z końcem sierpnia do księgarń w Niemczech ma trafić nowa książka znanego z kontrowersyjnych tez polityka SPD i ekonomisty pt. „Samolikwidacja Niemiec. Jak narażamy nasz kraj na ryzyko”. Według fragmentów opublikowanych przez media, Sarrazin ostrzega w książce przed zalewem Niemiec przez imigrantów.

Ocenia, że muzułmańskie rodziny imigrantów ponadproporcjonalnie korzystają ze świadczeń socjalnych, nie wnosząc żadnego wkładu w budowę dobrobytu. Żąda zarówno wprowadzenia ograniczeń dla imigracji, jak i większych wymagań dla mieszkających w Niemczech osób o zagranicznych korzeniach.

Swoje opinie potwierdził w środę w rozmowie
z radiem Deutschlandfunk. Jak ocenił, nie można utrzymywać w obecnej formie imigracji osób niewykwalifikowanych oraz niewykształconych członków ich rodzin.

Rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert oświadczył w środę, że tezy Sarrazina, które „mogą ranić wielu ludzi w naszym kraju, nie pozostawiają kanclerz Angeli Merkel całkiem obojętnej”. Jak dodał, Sarrazin bardzo zaostrzył polemikę na temat integracji imigrantów.

„Wstydziłbym się, gdyby jeden z czołowych przedstawicieli mojej partii mówił takie rzeczy” – ocenił na spotkaniu z prasą zagraniczną minister finansów
Wolfgang Schaeuble. Dodał, że Niemcy prowadzą skuteczną walkę z ksenofobią w swoim kraju.

Wypowiedzi Sarrazina irytują również szefa jego macierzystej partii SPD Sigmara Gabriela. Ocenił on, że Sarrazin używa „brutalnego” języka. „Jeśli mnie pytacie, dlaczego chce on być jeszcze członkiem naszej partii – tego nie wiem” – powiedział Gabriel dziennikarzom.

Bundesbank dystansuje się od ocen członka swego zarządu. Jak podkreśla, w swojej książce Sarrazin wyraża prywatne poglądy.

Więcej na: pb.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook