Kolejna groźba wojny. „Rząd USA zapłaci wysoką cenę”

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Iran ponownie zagroził w sobotę przeprowadzeniem operacji „poza swoimi granicami” przeciwko działaniom szpiegowskim USA w powietrzu. Teheran zażądał od Waszyngtonu przeprosin po – jak twierdzi – zestrzeleniu szpiegowskiego amerykańskiego samolotu bezzałogowego.

– Amerykański rząd zapłaci wysoką cenę za to działanie nie do zaakceptowania. Nasze operacje obronne nie będą ograniczone tylko do naszych granic geograficznych – zagroził zastępca szefa sztabu generalnego irańskich sił zbrojnych, generał Masud Dżazajeri.

Nie powiedział jednak, jakiego rodzaju działania władze Iranu zamierzają podjąć.
– Rząd USA musi natychmiast przeprosić za to wrogie i nielegalne działanie w postaci naruszenia irańskiej przestrzeni powietrznej – oświadczył przedstawiciel irańskiej armii, cytowany przez oficjalną agencję Irna.

W piątek wiceprzewodniczący parlamentarnej komisji spraw zagranicznych i bezpieczeństwa narodowego Mohammed Kosari zagroził USA, że czeka je „przerażająca” odpowiedź Iranu, jeśli inne samoloty szpiegowskie penetrują jego terytoria. W takiej sytuacji – zapowiedział Kosari – „Iran weźmie na cel wszystkie amerykańskie bazy wojskowe na świecie”.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze