Kobiety, postrach dżihadystów

Kobiety walczące z IS
| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

Wielu dżihadystów boi się zginąć z ręki kobiety, ponieważ oznaczałoby to utratę raju po śmierci.

Z tego powodu dodatkowego znaczenia nabiera fakt, że kobieta, Kurdyjka, była jedną z dwójki dowódców oddziałów Peszmergów stawiających ISIS opór w walce o miasto Kobane.

„Mayssa Abdo, alias Narin Afrin, dowodzi Powszechnymi Jednostkami Ochrony (YPG) w Kobane ramię w ramię z Mahmudem Barkhodanem”, powiedział przewodniczący grypy walczącej o prawa człowieka. Rami Abdel Rahman. Afrin, 40-latka pochodząca z regionu Afrin w prowincji Aleppo w Syrii, jest jedną z wielu kobiet, które odpowiedziały na wezwanie do walki z ISIS i dołączyły do Peszmergów.

„Zaangażowanie kobiet gra kluczową rolę w walce psychologicznej prowadzonej przeciw bojówkarzom ISIS, ponieważ boją się oni śmierci z ręki kobiety i pójścia do piekła. (…) Myślę, że bardziej boją się nas, niż innych mężczyzn”, powiedziała AFP Tekoshin, 27-letnia bojowniczka.

Kobiety walczące z ISKongresman z Kalifornii Ed Royce w wywiadzie dla „The New York Post” również odniósł się do tej kwestii, twierdząc, że dżihadyści boją się zginąć z ręki kobiety, ponieważ według ich praw pozbawi ich to możliwości pójścia do raju po śmierci oraz otrzymania tam 72 dziewic w nagrodę. „Najwyraźniej bojówkarze ISIS wierzą, że po śmierci pójdą do raju, jeśli zginą w walce zabici przez innego mężczyznę. (…) Żołnierki płci pięknej wyraziły głębokie zadowolenie z tego powodu, że podjęły wezwanie do walki, powstrzymały natarcie, zmusiły ISIS do odwrotu, zabiły część bojowników, a resztę zmusiły do ucieczki”, powiedział Royce.

aQ na podst. http://jewfacts.com/isis-militants-fear-being-killed-by-woman-and-losing-their-precious-72-virgins/

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze