Kobiety na motocyklach zagrażają Palestynie

Na motocyklu przez Teheran
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Hamas nie zezwala kobietom na jazdę motorem w Strefie Gazy, bo jest to… niezgodne z „arabską tradycją”.

Na motocyklu przez Teheran
Na motocyklu przez Teheran

Kontrolowane przez Hamas ministerstwo spraw wewnętrznych – odpowiedzialne między innymi za siły bezpieczeństwa w Strefie Gazy – wydało oficjalny zakaz jazdy na motocyklach. Dotyczy on nie tylko prowadzenia motoru przez kobietę, co i tak byłoby niewykonalne w krępującej ciało i ograniczającej pole widzenia burce. Paniom nie wolno również jechać jako pasażer, nawet jeśli prowadzi mężczyzna. Ministerstwo tłumaczy, że jest to zabieg niezbędny dla bezpieczeństwa mieszkańców Gazy  oraz dla zachowania stabilności palestyńskich tradycji i zwyczajów.

Po wprowadzeniu nakazu noszenia hidżabu w sądzie jest to kolejny krok Hamasu w kierunku wcielenia w życie ekstremistycznych islamskich nauk. Na porządku dziennym są  zatrzymania i przesłuchania przechodniów przeciwnych płci „przyłapanych”  razem na ulicy. Jeśli kobieta i mężczyzna idę razem ulicą i natkną się na członków policji Hanasu, mają obowiązek wyjaśnić jaka jest natura ich relacji.

JB npdst. Jerusalem Post

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze