Kłamstwo o islamofobii w oczach muzułmanina

islamofobia
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Hasan Mahmud

Jestem muzułmaninem. Według mnie zaakceptowanie faktu, że my muzułmanie mamy swój wkład w szerzenie się „islamofobii” na Zachodzie, pomoże ją wyeliminować.

Najnowszy  artykuł Johna Esposito w „Huffington Post” zatytułowany „Islamofobia: zagrożenie dla amerykańskich wartości?” zwala całą winę na „zachodnich komentatorów, twardogłowych chrześcijańskich syjonistów i zachodnich polityków”. Nie wspomina nawet jednym słowem o  olbrzymim wkładzie społeczności muzułmańskich, jaki mają one w powstawanie tego zjawiska.

islamofobia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Esposito ignoruje fakt, że w naszej globalnej wiosce Zachód jest regularnie zalewany doniesieniami o przemocy ze strony środowisk muzułmańskich; tych aktów przemocy dokonuje się w imię islamu, cytując Koran i powołując się na przykład Proroka. Lista jest długa. Oto niektóre przykłady:

1. Zgodnie z wyrokiem sądu szariackiego ukamienowano zgwałconą przez grupę mężczyzn, niepełnoletnią dziewczynkę.

2. Inną dziewczynkę sąd szariacki skazał na karę chłosty za to, że miała chłopaka. W wyniku chłosty dziewczyna zmarła.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

3. Karanie przez sądy szariackie zgwałconych dziewcząt i kobiet jest powszechną praktyką.

4. Duchowni muzułmańscy otwarcie zalecają w swych kazaniach bicie żon.

5. W kazaniach zaleca się również małżeństwa z dziećmi, a także promuje pogląd, że „gwałt dokonany na żonie nie jest gwałtem”.

6. Okaleczanie kobiecych genitaliów jest popierane przez wielu duchownych muzułmańskich, m.in. tych z uniwersytetu Al-Azhar

7. Muzułmanin może natychmiast rozwieść się z kobietą pozbawiając ją całkowicie środków do życia.

8. Pewna kobieta zwróciła się do sądu szariackiego z prośbą, by nakazał jej mężowi bicie jej tylko raz w tygodniu, a nie codziennie.

9. Policja szariacka (hisba) brutalnie ingeruje w życie ludzi.

10. Prześladowania muzułmanów reprezentujących inne odłamy islamu osiągają zatrważające rozmiary.

11. Niemuzułmanów aresztuje się za posiadanie własnych świętych ksiąg.

12. Trwają nieustające, drastyczne prześladowania niemuzułmanów.

13. Kazania nienawiści w mediach skierowane przeciwko niemuzułmanom są w świecie muzułmańskim na porządku dziennym.

14. Indoktrynowanie dzieci i uczenie ich nienawiści odbywa się otwarcie i jest bardzo niepokojące.

15. Programy szkolne pełne są nienawiści skierowanej przeciwko “innym”.

16. Niszczenie niemuzułmańskich miejsc kultu jest powszechne.

17. Popiera się kłamstwo i oszukiwanie innych.

18. Prawa człowieka są nagminnie łamane przez islamskie rządy – ferują one często wyroki śmierci przez powieszenie.

Mając na uwadze takie zjawiska i doświadczenia, czego innego dr Esposito oczekuje od Zachodu, jak nie „islamofobii”? Oskarża on też Zachód o to, że sprzeciwia się budowie meczetu w Strefie Zero (miejsce, w którym stały wieże WTC, przyp. tłum.) Gdyby tylko wiedział, ilu muzułmanów na całym świecie jest przeciwnych zbudowaniu tam ośrodka islamskiego – nie dlatego, że nie chcemy meczetów, ale dlatego, że już sam pomysł budowy meczetu w tym miejscu stworzył „fitna” (podział) i głęboko podzielił cały naród.

Esposito całkowicie się myli twierdząc: „Dzisiejszy opór przeciwko budowie meczetów w Nowym Jorku i na Staten Island, opierający się na argumentach, że są one ‘pomnikami terroryzmu’ i ‘komórkami terrorystycznymi’, stał się polityczną kwestią sporną nie tylko na poziomie lokalnym, ale także narodowym”. Chciałbym mu przypomnieć, że w zeszłym miesiącu otwarto w Nowym Jorku, bez cienia sprzeciwu, nowy meczet Baitul Gaffar, a rządy europejskie wspierają budowę nowych meczetów milionami euro. Tak na marginesie: kobietom nie zezwolono na wzięcie udziału w ceremonii otwarcia meczetu Baitul Gaffar (Dom Stwórcy) w Nowym Jorku.

John Esposito, szanowany badacz, w całym artykule używa nieistotnych wyjątków jako ogólnych przykładów. Mimo olbrzymiego poparcia polityków dla muzułmanów, cytuje jedynie kilka niechlubnych wyjątków. Na przykład pisze: „Politycy wykorzystują lęk przed islamem jako element gry politycznej”. Twierdzi też, że „sędzia Kagan jest oskarżany o bycie ‘sędzią Szariatem’”. Oskarżany? Wiedząc o szeroko rozpowszechnionej przemocy sankcjonowanej przez prawo szariatu, dziekan wydziału prawa uniwersytetu w Harvardzie, sędzia Kagan, próbował „promować głęboki szacunek dla prawa islamskiego” przy pomocy saudyjskich pieniędzy. Jeśli taka osoba nie jest „sędzią Szariatem”, kto w takim razie nią jest? Czy nie ma islamistów próbujących wprowadzić prawo szariatu do amerykańskich sądów? Plan „sądów szariackich dla Ameryki” został opracowany już w 1993 roku przez organizację TAM (The American Muslims). A kto hoduje naszych własnych terrorystów? Komentatorzy w zachodnich mediach, twardogłowi chrześcijańscy syjoniści, czy może zachodni politycy?

Chciałbym, żeby Esposito wspomniał choć słowem o fali nienawiści przeciwko Żydom i Zachodowi przelewającej się przez media i ambony w świecie muzułmańskim, fali osiągającej niebotyczne rozmiary.  Jedna kreskówka przeciwko naszemu Prorokowi wywołała kompletny chaos, ale podczas długoletniego pobytu na Bliskim Wschodzie widziałem w mediach dziesiątki o wiele gorszych rysunków i kreskówek skierowanych przeciwko Żydom i ich świętej księdze. Żaden islamski rząd  tego nie potępił, nie było też rozsądnych muzułmańskich głosów przeciwko tym rysunkom.

Esposito twierdzi również: “Wszyscy muzułmanie zostali zredukowani do stereotypów typu: islam przeciwko Zachodowi, wojna islamu z nowoczesnością, wściekłość, ekstremizm, fanatyzm i terroryzm muzułmański”, a także: „wszyscy liderzy społeczeństwa amerykańskiego patrzą na muzułmanów podejrzliwie i z uprzedzeniem”. To jest gruba przesada. Jestem muzułmaninem. Mieszkam w Kanadzie i często podróżuję do USA – jest odczuwalne pewne zaniepokojenie, ale ogólnie rzecz biorąc muzułmanom powodzi się tutaj doskonale – dobrze żyją i są dobrze traktowani. Wsparcie i ochrona muzułmanów przez zwykłych Amerykanów i przez kościoły po zamachach z 11 września są dobrze udokumentowane, ale niestety często przemilczane.

Tak, “my wszyscy [rządy, politycy, media, instytucje oświatowe, przywódcy religijni i przedsiębiorcy] mamy ważną rolę do odegrania w przeciwstawianiu się głosom nienawiści oraz wykluczającym teologiom i ideologiom”. Esposito powinien jednak udzielić tej samej rady przywódcom świata muzułmańskiego.

Powtarzam raz jeszcze – w naszej globalnej wiosce Zachód jest bez przerwy bombardowany doniesieniami o bezwzględnych aktach przemocy dokonywanych przez muzułmanów i w imię islamu na kobietach, niemuzułmanach oraz muzułmanach mających inne poglądy na islam.

To jest główna i całkowicie logiczna przyczyna „islamofobii”.

Tłumaczenie: Rol

Źródło: http://frontpagemag.com/2011/hasan-mahmud/john-espositos-deceptions-on-islamophobia/

 


Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook