Kierunek: mniej imigrantów

pros-and-cons-on-immigrants
| 12 komentarzy|
image_pdfimage_print

Rządy Francji i Holandii zastanawiają się nad wprowadzeniem regulacji, zmierzających do zmniejszenia liczby imigrantów, nawet tych legalnych.

pros-and-cons-on-immigrants

Francja: mniej wiz imigracyjnych

Francuski minister spraw wewnętrznych Claude Guéant powiedział, że rząd zamierza zmniejszyć liczbę imigrantów przybywających do kraju legalnie.

Ograniczenia mają dotyczyć przyjazdów na podstawie pozwoleń o pracę, reunifikacji rodzin, a także dyskutuje się o ograniczeniach dla azylantów. „Poprosiłem, żebyśmy zredukowali liczbę osób wpuszczonych na podstawie wiz imigracyjnych zezwalających na pracę”, powiedział Guéant konserwatywnemu magazynowi Le Figaro. ”Zamierzamy też ograniczać liczbę obcokrajowców przybywających w ramach łączenia rodzin”, dodał.

Zdaniem ministerstwa 20 tysięcy osób przybywa do Francji rocznie na podstawie zezwoleń na pracę, a kolejnych 15 tysięcy w ramach łączenia rodzin. Opozycyjna Partia Socjalistyczna wraz z organizacją SOS Racism określiły wypowiedzi Guéanta jako „prowokację”. Ich zdaniem obcięcie ilości wiz wydawanych na łączenie rodzin łamie „podstawowe prawa”. Rząd oskarżają o podsycanie debaty o demokracji, by odwrócić uwagę od bezrobocia.(p)

Holandia: mniej zezwoleń na pracę dla osób spoza UE

W piątek holenderski gabinet dyskutował nad propozycją ministra spraw wewnętrznych Henka Kampa, zmierzającą do zmniejszenia liczby zezwoleń na pracę dla obywateli krajów nieunijnych.

Holenderski urząd imigracyjny określił, na jakiego rodzaju pracowników i na jakie zawody jest zapotrzebowanie w Holandii. Zasady miałyby nie dotyczyć pracowników umysłowych. Propozycja ma też utrudnić firmom holenderskim udowadnianie, że nie mogą znaleźć odpowiednich pracowników w Unii Europejskiej.

„Mamy pół miliona osób na zasiłku społecznym. To jest rezerwa, z której powinniśmy skorzystać”, cytuje ministra holenderski dziennik Telegraaf. W ubiegłym roku służby imigracyjne wydały 14 tysięcy zezwoleń na pracę dla osób spoza UE, które nie podpadały pod schemat zatwierdzony dla wykształconych imigrantów.(pj)

Opr. JW
www.france24.com/en/20110407-france-visa-immigration-interior-minister-gueant-sarkozy
www.dutchnews.nl/news/archives/2011/04/minister_wants_to_slash_noneu.php

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze