Kaznodzieja: niech kraje islamskie aresztują krytyków islamu

Islamski kaznodzieja Zakir Naik wzywa wszystkie narody islamskie do zbierania danych o niemuzułmanach mieszkających w Indiach, którzy skrytykowali islam, aby mogli zostać aresztowani, jeśli wylądują w ich kraju.

„Bogaci niemuzułmanie podróżują do Zatoki Perskiej i różnych krajów muzułmańskich. Jeśli te kraje mają dane o tych ludziach atakujących lub rozprzestrzeniających jad przeciwko muzułmanom, powinny aresztować ich na podstawie własnego prawa po wjeździe na ich terytorium” – postuluje Naik.

Naik zamieszkał w Malezji, po ucieczce z Indii w 2016 r, z powodu oskarżeń o powiązania z terrorystami i praniem pieniędzy. Umieszczenie jego postaci jako wybitnego kaznodziei w testach dla studentów wzbudziło sprzeciw również malezyjskich uczonych islamskich, ponieważ „nie szanuje i nie chroni harmonijnych stosunków wielorasowego, wieloreligijnego i wielokulturowego społeczeństwa Malezji”.

W roku 2017 król Arabii Saudyjskiej, Salman, przyznał Naikowi obywatelstwo saudyjskie, żeby uchronić go przed aresztowaniem przez Interpol i deportacją do Indii.

JotPe, na podst. malaymail.comyahoo.com

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign