Kaznodzieja: dżihad to nie terroryzm, tylko… islam na całym świecie

Kanadyjski uczony w islamie, Younus Kathrada, poprosił w kazaniu Allaha o wsparcie tych, którzy prowadzą dżihad w jego sprawie. Wyjaśnił też, co oznacza dzihad. Oto fragmenty.

Od 12 lat mówimy o islamie bez politycznej poprawności i bez demonizowania. Wesprzyj nas byśmy mogli dalej działać.  >>Wspieram<<


“O Allahu, wspieraj tych, którzy prowadzą dżihad w Twojej sprawie, wszędzie. Tutaj, pozwólcie, że zatrzymam się na moment i wyjaśnię: powiedziałem: Niechaj Allah wspiera mudżahedinów w każdym miejscu. A do tych z B’nai B’rith i tych z MEMRI TV, i tych, którzy są wrogami Allaha i chcą szerzyć [wiadomości], że wnosimy błagania za mudżahedinów – mówię do was: Tak, modlimy się za mudżahedinów. Dżihad w islamie nie równa się terroryzmowi. Dżihad w islamie oznacza walkę o ustanowienie sprawiedliwości. To jest wyjaśnienie dla świata. O Allahu, wesprzyj tych, którzy dążą do ustanowienia sprawiedliwości dla Ciebie we wszystkich częściach świata – a sprawiedliwość znaczy zaprowadzenie islamu. Tak, wiem, co mówię i to jest z naszej religii. To jest z naszych świętych tekstów, więc komu się to podoba, może to lubić, a komu się nie podoba – to ich sprawa. O Allahu, rozpraw się z Twoimi wrogami, wrogami islamu, pokaż im cuda Twojej mocy.” (jp)

Źródło: memri.org

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign