Katoliccy hierarchowie niezgodni w kwestii islamizacji

Watykan: papież Franciszek z imamem meczetu Al-Azhar w Kairze, Al-Tajebem
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Wszyscy we Włoszech i pozostałych częściach Europy „będą niedługo muzułmanami” z powodu naszej „głupoty”, ostrzegł emerytowany arcybiskup Pompejów (Kampania), Carlo Liberati.

Liberati twierdzi, że w związku z ogromną liczbą muzułmanów napływających do Europy i w obliczu postępującej sekularyzacji jej rdzennych mieszkańców, islam stanie się wkrótce główną religią Starego Kontyntu. „Cała ta moralna i religijna dekadencja sprzyja islamowi”, oświadczył arcybiskup.

image003
Abp. Liberati

Liberati należy do rosnącej grupy przywódców katolickich, którzy sprzeciwiają się wizji Europy przynależącej do islamu. Otwarcie sprzeciwiają się stanowisku papieża Franciszka, który wydaje się nieporuszony upadkiem chrześciajństwa spowodowanym spadkiem urodzeń, religijną apatią i wkraczającym islamem.

Jasnym jest, że muzułmanie mają ostateczny cel podbicia świata

Oficjalną wizję papieża uosabia biskup Nunzio Galantino, którego Franciszek mianował na sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Włoch. W grudniu ubiegłego roku Galantino udzielił wywiadu, w którym zaprzeczył jakoby za atakami dżihadystów mogła stać religijna motywacja, stwiedził natomiast, że ich motywacją są „pieniądze”.

image005
Bp. Galantino

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Obecnie wielu katolickich komentatorów kwestionuje nieświadomość Kościoła w sprawie zagrożenia, przed którym stoi Europa. Jednym z nich jest redaktor kulturalny francuskiego magazynu „Valeurs Actuelles”, Laurent Dandrieu, który pisze:

„Jest duża szansa, że z błogosławieństwem Kościoła islam znacząco zwiększy swoją obecność w Europie. Kościół jest świadkiem osiedlania się milionów muzułmanów w Europie i szerzenia wiary muzułmańskiej na naszym kontynencie jako manifestacji wolności wyznania. Ale nikt nie zadaje pytania cywilizacyjnego. Uciekając od rdzennych mieszkańców Europy i ich uzasadnionych obaw, Kościół nie tylko prowadzi Europę do impasu, ale dodatkowo strzela sobie w stopę”.

Oto wypowiedzi jeszcze dwóch hierarchów katolickich, których poglądy odbiegają od oficjalnej linii papieskiej:

„Jasnym jest, że muzułmanie mają ostateczny cel podbicia świata… Islam poprzez prawo szariatu zezwala na przemoc w stosunku do niewiernych, na przykład chrześciajn. A jakie będzie ich najważniejsze osiągnięcie? Rzym” – kardynał Raymond Burke w wywiadzie dla „Il Giornale”.

image007
Bp. Rigo

“Oni nie są uchodźcami, to jest inwazja, przybywają tu z okrzykami ‚Allahu Akbar’, chcą nas podbić” – Laszlo Kiss Rigo, biskup diecezji szegedsko-csanádzkiej na południowym wschodzie Węgier.

Giulio Meotti

Paola, na podst. https://www.gatestoneinstitute.org/

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook