Katedra w Kolonii kontra Pegida

2
| 13 komentarzy|
image_pdfimage_print

Władze Katedry Świętego Piotra i Najświętszej Marii Panny w Kolonii oświadczyły, że budynek pogrąży się w ciemności w poniedziałkowy wieczór, w ramach protestu przeciw marszowi Pegidy.

2

Narodziny ruchu znanego jako PEGIDA (Patriotyczni Europejczycy Przeciw Islamizacji Europy) wstrząsnęły politycznym establishmentem Niemiec i skłoniły Angelę Merkel do oświadczenia w noworocznym przemówieniu, że jego przywódcy są pełnymi nienawiści rasistami, a obywatele Niemiec powinni mieć się przed nimi na baczności.

Ostatnia cotygodniowa manifestacja Pegidy w Dreźnie przyciągnęła około 17 000 ludzi. Ruch planuje kolejne wystąpienia, między innymi w Kolonii, gdzie zaplanowany jest pokojowy wiec w pobliżu katedry.

„W skład Pegidy wchodzi niezwykle różnorodna zbieranina ludzi, począwszy od umiarkowanych obywateli, a skończywszy na rasistach i prawicowych ekstremistach”, powiedział Agencji Reutera Norbert Feldhoff, dziekan katedry. „Chcielibyśmy aby na skutek wyłączenia oświetlenia uczestnicy marszu zatrzymali się i zastanowili. Jest to pewnego rodzaju wezwanie do zakwestionowania tego, u czyjego boku się maszeruje”.

Opera w Dreźnie również wygasiła światła w proteście przeciw ostatniemu marszowi Pegidy.

Niedawny sondaż pokazał, że jeden na ośmiu Niemców przyłączyłby się do zorganizowanego w swoim miejscu zamieszkania marszu PEGIDA. Wielu ludzi niepokoi duża liczba szukających azylu przyjezdnych, których liczba w 2014 r. sięgnęła ok. 200 000, 4 razy więcej niż w 2012.

Przeciwne imigracji partie polityczne uzyskują ostatnio duże poparcie w wielu krajach europejskich, wliczając w to Francję, Wielką Brytanię, Szwecję i Holandię.

aQ na podst. www.reuters.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze